Czwartek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 11272
Zalogowanych: 87
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykły projekt

Poniedziałek, 14 października 2019, 11:12
Aktualizacja: Środa, 16 października 2019, 12:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niezwykły projekt
Fot. Przemek Kaczałko
"Niezwykli nauczyciele dla niezwykłych uczniów" to tytuł projektu, który realizowano w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Śniadeckiego w Jeleniej Górze. Dzięki szkoleniom grupa nauczycieli mogła zwiększyć efektywność w kształceniu dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Projekt miał na celu szkolenie nauczycieli. W dobie edukacji włączającej, kiedy uczniowie z różnymi potrzebami specjalnymi przychodzą do szkoły - nauczyciele czują się niewykwalifikowani do pracy z nimi. W związku z tym pojawił się pomysł projektu, w ramach którego uczestniczyliśmy w szkoleniach zagranicznych, a także obserwowaliśmy pracę w placówce partnerskiej w Sewilii (Hiszpania) - powiedziała Maja Huminiłowicz, koordynatorka projektu. - W projekcie wzięło 9 nauczycieli, wraz z dyrektorką ZSOiT. 6 nauczycieli uczestniczyło w kursach doskonalących, 2 doszkalało się z języka obcego, a dodatkową atrakcją była obserwacja pracy w Hiszpanii - w szkole, która uczy na poziomie gimnazjalnym oraz technicznym - dodała M. Huminiłowicz, która podkreśla wagę szkolenia praktycznego, które pozwoliło wykorzystywać odpowiednie techniki w codziennej pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Szkolenie dało mi bardzo dużo. Nie ma co ukrywać, uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych jest coraz więcej. Przed tym projektem czułam się niedoinformowana, ale w tej chwili dużo więcej wiem i potrafię tym dzieciom pomóc - podkreśliła Monika Salamon, nauczycielka języka angielskiego w ZSOiT.
Niezwykły uczeń, to ten, któremu trzeba więcej czasu poświęcić. Niezwykli nauczyciele pojęli, nauczyli się i wprowadzają to w swoje działania - powiedziała Elwira Kozak, dyrektorka "Śniadeckiego". - Najgorzej jest stanąć w miejscu i nie rozwijać się. Każda trudność, to wyzwanie, a umiejętność radzenia sobie z problemami, to kolejny krok do przodu - dodała dyrektorka, która zaznacza, że uczniom o specjalnych potrzebach trzeba po prostu poświęcić więcej czasu i nie mogą być w żaden sposób stygmatyzowani.

W ramach spotkania podsumowującego projekt "Niezwykli nauczyciele dla niezwykłych uczniów" otwarto też wystawę o tym samym tytule. Ponadto przybliżono zgromadzonym założenia projektu i jego przebieg.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek w roku czytasz? Audiobooki i e-booki też się liczą.

Oddanych
głosów
642
Jedną
6%
Kilka (3-5)
19%
Dużo (6-12)
17%
Bardzo dużo (więcej niż 12 rocznie)
29%
Czytam od przypadku do przypadku (wolę internet od książek)
8%
Wcale nie czytam książek
21%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Upadek Niemiec: Rząd się rozpadł, a recesja za rogiem
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Aktualności
Autobusy nie dają rady
 
Karkonosze
Rozszerzenie Karkonoskiego Parku Nadowego – za i przeciw
 
Okiem fotografa
Co popada śnieg, to zaraz stopnieje
 
112
Kolizja z autobusem

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group