Z tej okazji w szkolnej auli wczoraj (4.02) odbył się specjalny happening, w trakcie którego uczniowie mogli oglądając prezentacje przygotowane przez swoich kolegów, przypomnieć sobie zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Usłyszeli też informacje na temat różnych postaci cyberprzemocy oraz konsekwencji prawnych, jakie może ponieść osoba, która się jej dopuszcza. Uczniowie w klasach przygotowywali też plakaty na temat „Mój wizerunek jest mój”, pokazujące jak niebezpieczny może być Internet i jak się przed tym chronić
Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbywa się po raz pierwszy, ale mam nadzieje, że stanie się imprezą cykliczną – mówi Monika Lisowska – Lach, opiekunka samorządu szkolnego. - Na co dzień treści dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z sieci przekazujemy młodzieży na godzinach wychowawczych, na spotkaniach z nauczycielami i pedagogiem szkolnym oraz podczas zwykłych lekcji, gdzie jest wykorzystywany Internet. Jest to dla nas bardzo ważne aby nauczyć uczniów korzystać z tego medium z głową, bo świat bez Internetu już nie będzie istniał. Młodzież wie bardzo dużo na ten temat, ale z mojej obserwacji jest to wiedza dość płytka i trzeba ją pogłębiać. I to jest właśnie nasza rola.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.