Wśród przygotowanych wydarzeń było sporo atrakcji.
Dzieci z radością brały udział w warsztatach na skwerze muzealnym oraz pod namiotem na dziedzińcu. Dzięki współpracy z Time Gates – Bramy Czasu, najmłodsi zwiedzający mogli poeksperymentować z Szalonym Naukowcem.
Młodzi artyści wraz z opiekunami wzięli udział w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego „Julian Tuwim – w krainie wierszy”.
Cuda ze szkła
Przez całą Noc Muzeów rozpalona była huta w Laboratorium Szkła przy Muzeum Karkonoskim, gdzie swoje artystyczne popisy prezentowała Aleksandra Kujawska – artystka szkła. W holu głównym natomiast wszyscy zwiedzający mogli wygrawerować szklaną pamiątkę w stylu secesyjnym, które tworzył Marcin Zieliński – artysta grawer.
Wieczorem swój wernisaż miała bogata w historię regionu wystawa „Dolny Śląsk pnie się w górę. Rzemiosło i przemysł wzdłuż Śląskiej Kolei Górskiej”, która zgromadziła liczne audytorium.
Późnym wieczorem Jeleniogórska Strefa Fotografii przygotowała w Galerii na Górze Muzeum Karkonoskiego spotkanie z fotografikami, zatytułowane – Wieczór w Strefie, a opowiadające o pracy fotografików, licznych ciekawych przygodach i działaniach JSF.
Smakołyki od gospodyń
W holu głównym Muzeum Karkonoskiego, na zwiedzających czekał również do zakupu poczęstunek, przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich "Dębowe Babki" - Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowicy, Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach, Koło Gospodyń Wiejskich Wojanów-Bobrów.
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze pragnie podziękować Wszystkim za odwiedziny, Kołom Gospodyń Wiejskich oraz Time Gates – Bramy Czasu za współprace oraz sponsorom nagród w konkursie plastycznym: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, firma Jelenia Plast Jelenia Góra, sklep Auchan Jelenia Góra, sklep E.Leclerc Jelenia Góra.