Poniedziałek, 7 kwietnia
Imieniny: Donata, Jana
Czytających: 12465
Zalogowanych: 124
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gilzy ostatnim finalistą Ligi Rocka!

Niedziela, 6 kwietnia 2025, 20:36
Autor: tor
Jelenia Góra: Gilzy ostatnim finalistą Ligi Rocka!
Fot. Tomek Raczyński
W piątkowe (4.04) popołudnie poznaliśmy czwartego, ostatniego finalistę Ligi Rocka. Skład wielkiego finału uzupełni formacja Gilzy. Trójka młodych ludzi grająca muzykę z pogranicza punk rocka i grunge, przekonała jurorów, którzy w uzasadnieniu werdyktu podkreślali oryginalność surowego brzmienia i świetne przenoszenie energii granej przez Gilzy muzyki na publiczność.

Na scenie w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury tradycyjnie zaprezentowały się cztery zespoły konkursowe. Oprócz wspomnianego już wcześniej zespołu Gilzy, publiczność wysłuchała Furydate, Vain Train, HeadShot Five. Po ogłoszeniu wyników na scenie pojawiła się czeska formacja Exorcizphobia.

Ostatni koncert eliminacyjny to także okazja do podsumowania tego etapu rywalizacji zespołów. Poprosiliśmy koordynatora projektu Liga Rocka, Piotra Warszewskiego, o dwa zdania charakteryzujące tegoroczną edycję.

"W tym roku było mocno, intensywnie i bardzo rockowo. Frekwencja publiczności dopisała chyba jeszcze bardziej niż w zeszłym roku. Po prostu rock żyje w Jeleniej Górze!"

Ostatnim akcentem tegorocznej edycji będzie wielki finał, który odbędzie się na jeleniogórskich błoniach.

"Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że koncert finałowy odbędzie się 11 maja w niedzielę, jak zawsze w ramach jeleniogórskich juwenaliów. Częściowo możemy ujawnić też co się tego dna wydarzy na dużej scenie. Na początku tradycyjnie zaprezentują się finaliści: Intruzi, Antyrefleks, 4Dziki oraz dzisiejszy zwycięzca zespół Gilzy. Przed gwiazdą wieczoru wystąpi czeski zespół Pan Lynx. Nie możemy jeszcze zdradzić kto będzie gwiazdą wieczoru, wkrótce to ogłosimy. Mogę jedynie powiedzieć, że tak jak w latach ubiegłych będzie to gwiazda wielkiego formatu" – mówi o koncercie finałowym Piotr Warszewski.

Projekt „Liga rocka” jest dofinansowany z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Nysa realizowanego w ramach programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Jakie filmy najbardziej lubisz oglądać?

Oddanych
głosów
593
Filmy akcji
17%
Obyczajowe
11%
Komedie
16%
Horrory
7%
Dokumentalne
10%
Opery mydlane
2%
Hity kinowe sprzed lat
6%
Wojenne
5%
Westerny
4%
Znane polskie
6%
Inne
8%
Nie oglądam wcale filmów
8%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Czy Trump przehandluje Ukrainę?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Koszykówka
Półfinał nie dla nas. Zagłębie zdeklasowało wszystkich
 
Polityka
Wiceminister Kropiwnicki zaprasza na sobotnie spotkanie z R. Trzaskowskim
 
Piłka nożna
Ostry doping obu obozów przy Złotniczej
 
Inne wydarzenia
Sportowa przyszłość w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group