Logo marki Karkonosze, w którym jest postać Ducha Gór, wykonana w 1561 r. przez Hellwiga, powstało w ubiegłym roku.
- Przygotowujemy wiosek do urzędu patentowego, by zatwierdzić znak marki Karkonosze w kilku kategoriach, również komercyjnych np. do produkcji gadżetów tj. koszulki czy kubki. Opracujemy regulamin korzystania z tego znaku. Będziemy też prowadzić rejestrację hoteli, restauracji, usług turystycznych oraz gestorów, którzy będą używać loga. Rozmawiamy też z Fundacją Ducha Gór o certyfikacji produktów lokalnych – mówił Wiesław Dzierzba.
Hasło „Mam w sobie Ducha Gór”, będące elementem promocji marki Karkonosze, przyjęło się bardzo dobrze. Wiele osób utożsamia się z nim. – Liczymy na to, że marka Karkonosze i hasło na stałe wpiszą się w nasz region i będą rozpoznawalne dla turystów – dodał.
Warto przypomnieć, że do tej pory marka Karkonosze promowana była zarówno w kraju, jak i za granicą.
– Rozpoczęliśmy promocję na targach w Poznaniu w 2012 r., następnie byliśmy z marką w Dreźnie, Pradze, Berlinie, Świnoujściu, Mrzeżynie oraz Wrocławiu. Informacje o marce Karkonosze pojawiły się też w gazetach turystycznych – zaznaczył dyrektor.
26 września odbędzie się "I Spotkanie Polskiego i Czeskiego Samorządu Terytorialnego" w ogrodach ambasady polskiej w Pradze m.in. w celu przedstawienia marki Karkonosze.
– Będziemy tam promować nasz region i markę Karkonosze oraz przedstawiać oferty turystyczne gmin przy udziale polskiej ambasadorki Grażyny Bernatowicz. Spotkanie ma przyczynić się do lepszego poznania obu narodów oraz realizacji wspólnych projektów – podkreślał Wiesław Dzierzba.