- Daliśmy słowo, że wybudujemy i otworzymy Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze do końca października 2010 roku i słowa dotrzymaliśmy. Pokazaliśmy, że warto nam zaufać. Nie jest to jedyny pomysł, jaki chcielibyśmy zrealizować w Jeleniej Górze i mamy nadzieję, że władze miasta będą chciały z nami współpracować. Będziemy starali się by ten obiekt funkcjonował jak najlepiej. Mamy nadzieję, nasz Pasaż zostanie odebrany pozytywnie przez mieszkańców Jeleniej Góry. Dziękuję władzom miasta, radzie miasta i komisjom oraz wykonawcom i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu – mówił Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress S.A.
Prezydent miasta Marek Obrębalski, przypomniał, że budowa i dzisiejsze otwarcie Pasażu Grodzkiego odbyło się nie bez sporych problemów m.in. z uchwalaniem planu zagospodarowania, jak i decyzjami wojewody.
- 4 października 2008 roku spotkałem się ze wszystkimi zainteresowanymi sprawą budowy Pasażu Grodzkiego. Na tym spotkaniu wyjaśniliśmy sobie wszystkie sporne kwestie, podpisaliśmy porozumienie. Kilkanaście dni później, 12 listopada 2008 roku wydałem decyzję o pozwoleniu na budowę. Jednym z elementów tego porozumienia był termin zakończenia inwestycji, który pierwotnie był określony na koniec 2010 roku.
- Po wkroczeniu na plac budowy poważnej i profesjonalnej firmy ErBud otrzymałem zobowiązanie od wykonawcy i inwestora firmy Rank Progress i Rank Muller, że zakończenie tego pasażu nastąpi do końca października 2010 roku. Słowo zostało dotrzymane i to się bardzo ceni w rozmowach biznesowych. Ten obiekt spełnia wiele oczekiwań mieszkańców, jest pierwszym śródmiejskim obiektem tego typu i wspaniale wpisuje się architektonicznie w śródmiejską zabytkową zabudowę – mówił Marek Obrębalski, prezydent miasta Jelenia Góra.
Poseł Marcin Zawiła swoją przemowę rozpoczął od słów historii, kiedy to 900 lat temu na te tereny przybyła grupa kupców, która rozpoczęła biznes. Zakończył natomiast życzeniami: dla mieszkańców udanych zakupów, dla inwestorów – wysokich zysków, a dla miasta – czerpania z inwestycji wysokich podatków.
Pasaż poświęcił ks. proboszcz Bogdan Żygadło z parafii św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.Władze Rank Progress podczas otwarcia przekazały też gry PlayStation, konsole oraz skuter i telefon dla piątki nieuleczalnie chorych dzieci z Fundacji Dziecięce Fantazje. Po przecięciu uroczystej wstęgi otwarcia, goście zostali zaproszeni najpierw do zakupów i oglądania obiektu, a następnie na poczęstunek przygotowany na najwyższej oszklonej kondygnacji w restauracji 3Naj.
Do pełnego blasku otwarcia Pasażu Grodzkiego zabrakło tylko... otwartych sklepów, ponieważ jak się okazało około 50 procent powierzchni galerii jeszcze nie została zagospodarowana. A co znajdą wewnątrz obiektu mieszkańcy? Oddziały takich sklepów jak Rossmann, Reserved, jubilerski sklep Apart czy dziś jeszcze zamknięty punkt Douglasa oraz dwie restauracje: Coffee Club oraz 3Naj. Inwestorzy obiektu zapewniają jednak, ze do końca roku wynajęte i zagospodarowane ma być sto procent powierzchni użytkowej galerii.