
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.
Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.
Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.
Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.
KUP SUBSKRYPCJĘ
Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.
Zobacz jak odblokować
Na tej wystawie obejrzeć można prace fotografika Piotra Krzaczkowskiego. Jest on autorem wystawy fotografii "W kręgu Śnieżki", będącej zbiorem wyjątkowych zdjęć najwyższego szczytu Karkonoszy w różnych porach roku i eksponujących jej wyjątkowy urok pod wpływem rzadko spotykanych zjawisk meteorologicznych.
Swoje prace przekazał też Zbigniew Kulik z Karpacza, autor wystawy "Karkonosze latem i zimą", Artysta ten bacznie obserwuje krajobraz i przyrodę, aby wykonać to jedno, jedyne zdjęcie, które staje się unikatowym. Jak twierdzą znawcy Karkonoszy – gdzie żyją i doskonale je znają – w obiektywie tego twórcy nabierają piękna i romantyzmu; są bardziej urodziwe niż w rzeczywistości
Ekspozycję uświetniają również prace Rafała Kotylaka z wystawy "Góry Izerskie – mniej odkryte". Od kilku lat uwiecznia on polska i czeską stronę Gór Izerskich. Przygotowana wystawa jest nowym odkryciem gór mniej znanych, mało odwiedzanych.
Na wystawie nie zabrakło też zdjęć Grzegorza Truchanowicza, które pochodzą z jego autorskiej wystawy "Rudawy Janowickie – magiczne miejsca". A góry te fotografowane bardzo wczesną porą, tuż po wschodzie słońca, czy też tuż przed zachodem, są wyjątkowo malownicze. Są inspiracją dla fotografików i malarzy. Są zachętą do wyruszenia na szlaki turystyczne.
Wystawę uzupełnia twórczość Teresy Kępowicz z Karpacza. Zajmuje się ona głównie malarstwem sztalugowym, w dużej mierze inspirowane Karkonoszami. Po mistrzowsku oddaje ona urodę górskiej krainy przez pryzmat filozoficznego zamyślenia, magii, tajemnicy, baśniowości.