Uczestnicy brali udział w zajęciach strzelectwa, łucznictwa, rugby, koszykówki, siatkówki plażowej, szyfrowania, komunikacji alfabetem Morse’a, poruszania się za pomocą kompasu, podchodów, biegów terenowych, konkurencjach olimpiady obozowej i wielu innych.
- Korzystaliśmy również z atrakcji, które fundowane były przez wspaniały region w którym się znajdowaliśmy. Dzieci poprawiły kondycję fizyczną poprzez spacery po Słowińskim Parku Narodowym. Zwiedziliśmy „polską pustynię” czyli ruchome wydmy w Czołpinie, które zrobiły na wszystkich niesamowite wrażenie, latarnię morską w Czołpinie oraz wieżę widokową w Klukach, z których zjawiskowy widok rozpościerał się po całej okolicy, a także trzecie jezioro w Polsce pod względem wielkości – jezioro Łebsko. Zapoznaliśmy się z kulturą słowińską, przedstawioną w doskonale zachowanym skansenie w Klukach. Dodatkowo wybraliśmy się do Łeba Park - parku edukacyjno-rozrywkowego, a następnie przemieściliśmy się melexami do Łeby, gdzie zwiedziliśmy port.
Uczestnicy mieli możliwość rozwijać swoją kreatywność poprzez wyreżyserowanie oraz przedstawienie scenek kabaretowych i zaprezentować talent wokalny podczas śpiewów przy ognisku. Grzechem byłoby nie skorzystać z największej atrakcji, czyli morza i plaży. Piaskolepy, konkurs limbo, kopanie dziur, kąpiele, konkurencje ruchowe, prelekcja ratownika WOPR odnośnie bezpieczeństwa, to tylko kilka przykładów rekreacji na plaży. Dziękujemy za zaufanie oraz korzystanie z oferowanych przez nas możliwości aktywnego wypoczynku, podczas którego dzieci nie tylko odpoczywają, ale uczą się samodzielności, rozwijają swoją sprawność fizyczną, poznają nowe formy aktywności w czasie wolnym, regenerują siły w zdrowotnych klimatach, nawiązują relacje z rówieśnikami, edukują się poprzez zabawę oraz poznają nowe miejsca i związane z nimi ciekawostki - podsumowuje kierownik obozu, Ewelina Kopczyńska.