Ludzie przez miesiąc poczynili już wiele działań spełniających ich oczekiwania.
Wspólnota Mieszkaniowa Okrzei /Plac Kościuszki 2, gdzie nowym zarządcą jest firma „Nasz Dom” już rozpoczęła zabezpieczanie budynku przed zimą.
Zakupiono materiały budowlane i postanowili zadbać o własne mieszkania. ZGL, który do tej pory był tam zarządcą, do tej pory nie poczynił w tym zakresie starań. Wspólnota, mimo, że działa od miesiąca pod innym zarządem już aktywnie dba o swoją kamienicę.
– Jesteśmy wspólnotą i musimy sami finansować własne przedsięwzięcia – mówi Arkadiusz Szemberski, członek zarządu wspólnoty. – Nasza kamienica stoi w tak pięknej części miasta, że trzeba o nią zadbać.
W budynku mieszka siedemnaście rodzin. Dziewięć z nich to właściciele, pozostali to najemcy. Wszyscy zgodnie postanowili jednak wziąć w swoje ręce wszystkie sprawy swojej kamienicy. Już widoczne są efekty.
– Póki jest ładna pogoda postanowiliśmy zabezpieczyć elewację budynku przed dalszym niszczeniem – wyjaśnia Arkadiusz Szemberski. – Planujemy te prace zakończyć już w najbliższą sobotę. Wyremontowaliśmy już jedno z pomieszczeń gospodarczych – przeprowadziliśmy jego kapitalny remont.
Wspólnota w planach na najbliższe cztery lata ma zamiar zrealizować wiele szczytnych celów.
– Wyremontujemy dach, położymy nową elewację budynku, kamienicę zabezpieczymy od dołu przed wilgocią – tłumaczy członek wspólnoty. Poza tym zajmiemy się jeszcze uporządkowaniem łączy telefonicznych i internetowych, domofonów, telewizji kablowej.
Mieszkańcy twierdzą, że są w stanie zrealizować te plany w ciągu najbliższych czterech lat.
– Wiem, że szybciej tego zrobić nie można – mówi Arkadiusz Szemberski. Pozyskanie dodatkowych pieniędzy z innych źródeł na pewno by pomogło.