
Wykryto wtyczkę adblock lub inną metodę blokowania reklam.
Nie lubisz reklam? Rozumiemy to.
Jednak Portal utrzymuje się głównie z tego źródła.
Dlatego proponujemy zakup subskrypcji, która pozwala na wyłączenie reklam.
Kupując subskrypcję pomagasz dzieciom z jeleniogórskich domów dziecka.
KUP SUBSKRYPCJĘ
Jeśli nie chcesz już teraz wykupić subskrypcji - prosimy o odblokowanie portalu w opcjach adblocka.
Zobacz jak odblokować
Najkrótszy życiorys Dariusza Milińskiego można zawrzeć w kilku zdaniach: urodził się w 1957 r. w Cieplicach. Jest z zawodu artystą-plastykiem. Uczestniczył w przeszło 250 wystawach indywidualnych i ponad 250 zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii oraz USA. Brał udział w kilkudziesięciu happeningach artystycznych i przedstawieniach teatralnych. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Jest niestrudzonym animatorem kultury. Założył grupę artystyczną „Pławna 9″. Jest twórcą Zamku Legend Śląskich, Grodu Rycerskiego, Muzeum Przesiedleńców oraz Arki Noego. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju oraz za granicą - mówiła Luiza Laskowska, dyrektorka Galerii BWA. - Dariusz Miliński był związany z naszą galerią przez 7 lat - był tu aranżerem wystaw, montażystą i dekoratorem - dodała dyrektorka.
Podziwiam Dariusza Milińskiego za odwagę - od 50 lat maluje swój świat, robi swoje. Udowodnił wszystkim, że stanie się to, co sobie postanowił - będzie żył ze sztuki, jest konsekwentny - dodała Joanna Mielech z BWA.
Jestem bardzo wzruszony, dziękuję za liczne przybycie. Jak spojrzeć z perspektywy BWA na to, co robię, to jestem dziwnym przypadkiem. Zwykle BWA pretenduje do nowoczesnych, awangardowych historii, np. bananów, a takie obrazki, opowiadania to jest rzadkość w BWA - mówił z uśmiechem Dariusz Miliński. - Jestem malarzem, który tworzy swoje życie - dzięki temu mój świat się zmienia - wyznał artysta z Pławnej.