Na naszych drogach nie doszło do żadnego poważnego wypadku, jak również policja jeleniogórska nie odnotowała poważnych zdarzeń kryminalnych.
Od 22 do 25 kwietnia na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. W całym regionie doszło do 10 zdarzeń drogowych, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość , nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył. O jednym ze zdarzeń (dachowanie na przejeździe kolejowym w Wielką Sobotę) informowaliśmy wczoraj.
Nad bezpieczeństwem mieszkańców kotliny oraz turystów, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską czuwali zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, jak również policjanci prewencji. Funkcjonariusze nałożyli łącznie 270 mandatów, w tym ukarali 200 kierowców za różne wykroczenia drogowe, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.
Stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej ośmiu nietrzeźwych kierujących, z których każdy stanowił poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Zabrali też 14 dowodów rejestracyjnych za usterki techniczne.
Wskutek działań policji za kratki Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze trafią cztery osoby, które unikały odsiadki za różne przestępstwa.












Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.