Czwartek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 9488
Zalogowanych: 62
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cieplice: Powodzianie mogą liczyć na pomoc psychologiczną

Środa, 25 września 2024, 6:00
Autor: WAC
Cieplice: Powodzianie mogą liczyć na pomoc psychologiczną
Fot. WAC
Ostatnie wydarzenia związane z powodzią wielu osobom oprócz strat materialnych przyniosły poważną traumę psychiczną. To dla nich Szpital MSWiA poprzez działające w nim Sudeckie Centrum Zdrowia Psychicznego oferuje pomoc – bezpłatne wsparcie psychologiczne oraz psychiatryczne.

Pomoc ta jest skierowana do każdej osoby (także dzieci i pracowników służb mundurowych), która w wyniku zaistniałej katastrofy naturalnej czuje potrzebę porozmawiania ze specjalistą w dziedzinie psychologii/psychiatrii.

Jak mówi dyrektor Szpitala MSWiA Robert Obaz wprawdzie do jego placówki zgłosiły się już pierwsze osoby, potrzebujące takiego wsparcia jednak większy ich napływ spodziewany jest w najbliższych tygodniach, po tym jak zakończy się sprzątanie zalanych mieszkań oraz domów.

Jesteśmy gotowi wraz z całym zespołem pomoc wszystkim, którzy takiej pomocy potrzebują - mówi R. Obaz. - Wsparcie to będziemy świadczyć nie tylko stacjonarnie w naszych placówkach przy ul. Cieplickiej oraz Różyckiego w Jeleniej Gorze, Kamiennej Gorze i Kowarach ale także w formie wyjazdowej docierając do pacjentów. Tam gdzie ludzie boja się wyjść z domu lub nie chcą aby pojawili się nasi terapeuci mogą uzyskać pomoc w formie zdalnej. My jako Sudeckie Centrum Zdrowia Psychicznego mamy na co dzień na obszarze naszego działania około 150 tysięcy osób dorosłych. Teraz wychodzimy z nasza pomocą poza ten teren m.in. do Wlenia, Gryfowa Śląskiego czy Leśnej wszędzie tam gdzie są osoby potrzebujące pomocy w tej trudnej sytuacji.
Pomoc psychiczna w tego typu sytuacjach jakie mamy teraz po powodzi jest niezwykle istotna - mówi lekarz psychiatra Marcin Przybysz. - Dla osób, które straciły często cały swój dobytek to jest straszna tragedia. U wielu z nich, w przypadku gdyby nie została im udzielona fachowa pomoc mogłoby dojść do zaburzeń lekowych, depresyjnych wręcz do zachowań związanych z targnięciem się na własne życie. Nasze placówki pracują teraz pełna para i są przygotowane na wszystkie formy pomocy pacjentom. Także tym którzy z racji odległości nie mogą do nas dotrzeć bezpośrednio.

Wsparcie można uzyskać:
1) poprzez zgłoszenie się w Całodobowym Punkcie Zgłoszeniowo – Koordynacyjnym w Jeleniej Górze (ul. Cieplicka 69-71, budynek „A” – parter) czynny we wszystkie dni tygodnia;
2) poprzez kontakt z całodobową linią telefoniczną: 75 64 35 748 lub zgłoszenie mailowe – pzk@sczp.eu;
3) poprzez teleporadę logując się do telekonferencji ze specjalistą poprzez link – www.sczp.eu/skype;
4) Poprzez przyjazd specjalistów Zespołu Leczenia Środowiskowego do miejsca zamieszkania/pobytu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
50%
Cieszy
4
25%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek w roku czytasz? Audiobooki i e-booki też się liczą.

Oddanych
głosów
605
Jedną
6%
Kilka (3-5)
18%
Dużo (6-12)
17%
Bardzo dużo (więcej niż 12 rocznie)
29%
Czytam od przypadku do przypadku (wolę internet od książek)
9%
Wcale nie czytam książek
21%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Upadek Niemiec: Rząd się rozpadł, a recesja za rogiem
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Aktualności
Ślisko na drogach w regionie
 
Karkonosze
Rozszerzenie Karkonoskiego Parku Nadowego – za i przeciw
 
Okiem fotografa
Co popada śnieg, to zaraz stopnieje
 
112
Kolizja z autobusem

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group