W spotkaniu brali udział przedstawiciele UEW, KARR oraz Towarzystwa Karkonoskiego.
Zajmuje się dydaktyką i współpraca z młodzieżą jest dla mnie bardzo ważna. W wielu organizacjach społecznych brakuje młodych ludzi - organizacje się starzeją, odrywają od rzeczywistości. Trzeba teraz przeprowadzić zmianę krwi - podkreśliła Maja Jedlińska, członkini zarządu Towarzystwa Karkonoskiego.
Zajęcia będą prowadzić specjaliści z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, jak i praktycy.
W pierwszym bloku to będzie szeroko rozumiane zarządzanie zasobami ludzkimi, w tym komunikacji społecznej oraz wzmacniania kompetencji społecznych w zakresie budowania zdolności liderskich, marki osobistej radzenia sobie w sytuacji stresowej, budowania zespołu. Przygotowaliśmy bardzo ciekawą ofertę, która będzie prowadzona zarówno w formie tradycyjnych wykładów akademickich, jak i warsztatów - powiedziała Agnieszka Sokołowska-Durkalec, kierowniczka merytoryczna Uniwersytetu Młodzieżowych Liderów.
Decyzja została szybko podjęta - uznaliśmy, że wiele czynników przemawia za tym, żeby włączyć się w ten projekt. To zbieżne z naszymi wartościami - chcemy być w regionie uczelnią prospołeczną, otwartą na współpracę. Widzimy też możliwość kontaktowania się z osobami, które w przyszłości będą wybierać gdzie studiować - dodał Piotr Rogala, prof. UEW.
Jak podkreśla inicjator wielu działań Towarzystwa Karkonoskiego, przy realizacji wielu poprzednich projektów z młodzieżą - zauważył, że jest grupa do zagospodarowania, która chce więcej, inaczej oddziałuje na swoje środowisko.
Pomyślałem, że trzeba tych liderów popchać na szersze wody i zorganizować im coś w formie szkolenia, kursów. Na początku to nie był aż tak ambitny plan, ale gdy w grudniu 2022 r. dziekanem filii UEW został mój kolega ze studiów - stwierdziłem, że jak nie dzisiaj, to kiedy? Pierwsze spotkanie zakończyło się pozytywnie i po 10 dniach mamy już gotowy "produkt" - wyznał Mariusz Synówka.
W debiutanckim semestrze Uniwersytetu Młodzieżowych Liderów weźmie udział 40 osób z 13 szkół, które już wcześniej współpracowały z Towarzystwem Karkonoskim przy prospołecznych projektach (10 szkół z Jeleniej Góry, po 1 z Mysłakowic, Łomnicy oraz Wałbrzycha). Zajęcia rozpoczną się na początku marca i potrwają do końca maja, a na początek czerwca zaplanowano rozdanie dyplomów.