Wtorek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14117
Zalogowanych: 98
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przegląd poezji śpiewanej w Bukowcu

Czwartek, 29 czerwca 2017, 7:37
Autor: Org
Region: Przegląd poezji śpiewanej w Bukowcu
Fot. Organizator
Pierwsza edycja przeglądu poezji śpiewanej Bukowieckie Dumanie w Bukowcu już 7–8–9 lipca. Wszystkie koncerty odbędą się w Artystycznej Stodole. Wstęp wolny. Wystąpią: 7.07 godz. 18:00 – John Porter, 8.07 godz. 18:00 – U studni, 9.07 godz. 18:00 – Piotr Bukartyk

John Porter urodził się 15 sierpnia 1950 roku w Walii. W poszukiwaniu życiowej drogi w 1976 roku dociera do Polski, gdzie postanawia osiedlić się na stałe. Początek kariery to przede wszystkim współpraca z Korą i Markiem Jackowskim, z którymi współtworzył trio 'Mannam - Elektryczny Prysznic', gdzie grał na gitarze akustycznej. Trzy lata później artysta opuszcza zespół i zakłada swoją własną formację, którą nazywa po prostu Porter Band. Na początku lat '90 Porter wraca do elektrycznych brzmień, formuje nowy skład i jako zespół Mirror wydaje krążek "Right Time". Kolejnym etapem artystycznym była współpraca z Anitą Lipnicką. Zarejestrowany w 2002 roku utwór "For you" zaśpiewany wspólnie z Anitą okazał się być kolejnym punktem zwrotnym w karierze Johna. Rok później ukazuje się płyta "Nieprzyzwoite piosenki", która została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków. Krążek osiągnął status "Złotej płyty", oraz otrzymał Fryderyka za "Najlepszy album". Kolejne wydawnictwo "Inside story", także zostało docenione i tak jak poprzedni krążek zyskał miano "Złotej płyty". Również w 2005 roku John Porter zostaje odznaczony medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"s. W 2008 roku ukazała się ostatnia płyta duetu Lipnicka Porter „Goodbye”, a 2011 John Porter nagrał długo oczekiwaną solową płytę „Back in Town”. 6 października 2014 roku odbyła się premiera "Honey Trap".

U Studni - Jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną. Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów dominanty przekazu i stylu wykonawczego „U STUDNI”. Współtworząc przez wiele lat (1984-2012) Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy.
Zespół ma w swoim dorobku trzy płyty: U Studni (Dalmafon 2013), Wąwóz naszych czasów (Dalmafon 2014) oraz Wspólne zdjęcie (Dalmafon 2017), które przygotowali z ogromną pieczołowitością. Nie brak tu wspaniałej energii, różnorodności tematów i motywów, co świadczy o niezwykłym potencjale twórczym zespołu. U STUDNI zasilają swoimi talentami:
Dariusz Czarny – gitary, śpiew, aranżacje
Wojciech Czemplik – skrzypce, altówka, mandolina, śpiew, aranżacje
Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew, aranżacje
Andrzej Stagraczyński – gitara basowa, aranżacje
Ryszard Żarowski – gitary, śpiew, aranżacje
oraz gościnnie: Adam Ziemianin – poeta

Piotr Bukartyk - autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Szerokiej publiczności znany od lat m.in. z piątkowych audycji "Urywki z Rozrywki" w radiowej Trójce. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, czy „Małgocha".
Od września 2012 w programie TVP 2 „Kocham To Co Lubię” Wojciecha Manna, można było na stałe usłyszeć i zobaczyć Bukartyka z jego pełnym Zespołowym składem – Szałbydałci, który całościowo odpowiadał za oprawę muzyczną KTCL:
Krzysztof Kawałko – gitara
Michał Przybyła – bas
Marek Błaszczyk – klawisze
Krystian Majderdrut – perkusja

Piotr Bukartyk z Zespołem regularnie pojawia się w line-upie Woodstocku, popełnił także piosenkę „Z tylu Chmur”, która stała się hymnem tego największego w Polsce Festiwalu (ok. 700 000 tys. uczestników).

Organizator: Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy masz karmnik dla ptaków na balkonie?

Oddanych
głosów
90
Tak
37%
Nie
43%
Nie mam balkonu
10%
Dokarmiam ptaki w inny sposób
10%
 
Głos ulicy
Jestem za, a nawet przeciw
 
Warto wiedzieć
Jak Niemcy zbudowały imperium? (i dlaczego płonie)
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Kultura
Zaśpiewają o lawinie w Karkonoszach
 
Aktualności
Nowe rondo już gotowe
 
Aktualności
Przebudowa hotelu Orlinek w Karpaczu
 
Ciekawe miejsca
Książę też dostał nagrodę

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group