Autobusy przegubowe to sześcioletnie A23. Mają już nową zabudowę, są bardzo nowoczesne, również wizualnie. Każdy z nich ma po 18 m, czworo podwójnych drzwi, 175 miejsc, w tym 45 siedzących. Mają też monitoring wizyjny i niskopodłogowe podwozie. Przed wyjazdem na trasy przeszły szczegółowe przeglądy.
Niebawem funkcjonowanie rozpocznie też nowo wybudowana myjnia dla autobusów, której budowa była ostatnim z trzech zadań realizowanych w ramach projektu „Poprawa jakości komunikacji publicznej w aglomeracji jeleniogórskiej”. Inwestycja obejmowała zakup i montaż gotowej hali o konstrukcji nośnej z ram stalowych, w której zamontowana została nowoczesna myjnia szczotkowa. Wykonawcą tego zadania była firma „BUDOM”.
- Czekamy na pozwolenie na użytkowanie i dopuszczenie obiektu do eksploatacji. Mamy już natomiast pozytywną opinię sanepidu i straży pożarnej. Jest to ogromny krok do przodu, ponieważ poprzednia myjnia wybudowana w połowie lat 70- tych razem z brudem zdzierała z autobusów powłokę lakieru – mówi Marek Woźniak, prezes MZK w Jeleniej Górze.
Koszt budowy nowej myjni to około 1 mln 146 tys. zł.