Można będzie wysłuchać kilkanaście premierowych piosenek z najnowszej płyty, której jeszcze nie ma w sprzedaży oraz kilka “podziemnych” przebojów z płyt poprzednich, w wersjach mocno przearanżowanych.
Koncert będzie połączony z promocją tomiku wierszy Marka Osińskiego zatytułowanego “Uzależnienia”. Będzie więc okazja, aby spytać autora tekstów, dlaczego śliczne dziewczęta starzeją się szybciej. Po koncercie Marek Osiński będzie podpisywał swoją książkę.
Szarzyzna PRL-u wczesnych lat osiemdziesiątych i utrudniony dostęp do używek wymuszały na zbuntowanych nastolatkach alternatywne formy aktywności. Utalentowani muzycznie zakładali zespoły rockowe, utalentowani mniej próbowali pisać, rzeźbić, malować, reszcie zostawał teatr, fotografia albo bieganie z ulotkami Solidarności. Marek Osiński nie był specjalnie zdolny. Ani wysportowany. Mówił mało i cicho. Na szczęście potrafił pisać. Przynajmniej tak mu się wtedy wydawało. Pierwszy tekst , napisany latem 81 protest przeciwko szkole, rodzicom, systemowi i brakowi powodzenia u rówieśniczek pozwolił mu zaistnieć w tzw. "środowisku", kolejne, zostać etatowym tekściarzem szkolnych zespołów T&J i Pod szklanym kloszem, a później tworzonych z zaprzyjaźnionym gitarzystą Maćkiem Cekierą projektów Kyoto, Anakonda i Kroki. W 83 dostał pierwszą propozycję wydania tomiku. Warunkiem było wstąpienie do ZSMP. Nie wstąpił.Po trzydziestu latach pojawiła się kolejna propozycja. Bez warunków wstępnych.
Zespół wystąpi w uszczuplonym składzie:
Mariusz Trzeciak-śpiew
Maciej Cekiera-gitary, śpiew
Jakub Dębski-gitary, śpiew