Zalogowanych: 42

Liga Centralna: Świetna atmosfera, kibice dodali skrzydeł gospodyniom

Poniedziałek, 14 października 2024, 23:24
Aktualizacja: 23:54
To była świetna inauguracja sezonu 2024/2025 w rozgrywkach Ligi Centralnej piłkarek ręcznych jeśli chodzi o spotkania rozgrywane w Jeleniej Górze. Po porażce w Gdyni, u siebie podopieczne Dilrabo Samadovej niesione dopingiem swoich kibiców sięgnęły po upragnione zwycięstwo w starciu z ekipą ze stolicy.

Zdecydowana większość pierwszej połowy to prowadzenie drużyny z Warszawy. Pierwszy remis zanotowano dopiero w 22. minucie, kiedy to na tablicy wyników było 11:11. Końcówka premierowej odsłony to już wyraźna przewaga jeleniogórzanek, które zdołały zbudować trzybramkową przewagę, prowadząc do przerwy 16:13. Po powrocie na parkiet stroną goniącą wynik były zawodniczki Handball'u Warszawa. Dopięły w końcu swego w 51. minucie, kiedy to doprowadziły do remisu 23:23, a następnie wyszły nawet na prowadzenie 24:23. Podobnie jak w pierwszej połowie, końcówka należała do nas. Miejscowe rozegrały ostatnie minuty znacznie lepiej, wygrywając finalnie 28:26.

MKS Vitamineo Jelenia Góra – Handball Warszawa 28:26 (16:13)

Vitamineo: Wierzbicka, Chlebowska - Barna (5), Mazurkiewicz (5), Piotrowska (4), Gałuszka (4), Kutnik (3), Bielecka (2), Morozenko (1), Jarosz (1), Paczyńska (1), Ziajka (1), Michalak (1), Łuszczyńska, Gałuszka, Beliak, Domin.