Targi pracy i edukacji to jedna z form wsparcia realizowanych w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”.
Spore zainteresowanie wzbudziło stoisko, które przygotował Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. Poza ulotkami kucharze (w tym Szymon Chybiło) i fryzjerzy pokazali , cego można się w ich szkole nauczyć. Cuda, które tworzyli na oczach uczestników z owoców i warzyw, oraz na głowach modeli, budziły zachwyt. Ciekawe eksponaty przywiózł ze sobą również Zespół Szkół Technicznych Mechanik czy Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, którego uczniowie zaprezentowali obrazy i sztukę szkicowania. Każda z instytucji, która pojawiła się na targach pracy przekonywała gości o wyjątkowości swojej oferty.
– Ideą targów jest podniesienie jakości kształcenia w ścisłej współpracy z pracodawcami. Chcemy by podczas tej imprezy nastąpiła wymiana doświadczeń. Uczniowie mogą zapoznać się z ofertami pracodawców i porównać czy kierunek ich nauki odpowiada wymaganiom przedsiębiorców. Przedsiębiorcy z kolei zapoznają się z ofertami szkół – mówi Tomasz Całka, kierownik projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w partnerstwie z Dolnośląskim Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu.
W ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku” odbywały się też fora „zawodoznawcze” czy staże zawodowe. Jak zapewniali organizatorzy takie targi pracy będą realizowane cyklicznie co najmniej do 2014 roku.