Poszkodowana rodzina nie chciała pokazywać twarzy czy imiennie mówić, o tym, co ich spotkało. Właścicielka nie potrafiła powstrzymać łez patrząc, jak strażacy dogaszają zgliszcza tego, co do rana, do godziny szóstej z minutami, było ich życiowym dorobkiem. Kiedy właścicielka i jej syn zobaczyli płomienie, pożar był już jednak tak duży, że sami nic nie mogli zrobić, nic nie udało im się uratować. Spłonęło ich auto, motor syna, maszyny ślusarskie, które gromadzili przez lata by uruchomić działalność. Po dogaszeniu ostatnich płomieni została sterta złomu. Strażacy przez kilka godzin skutecznie walczyli o to, by ogień nie przeniósł się na budynki znajdujące się w pobliżu w tym, na dom poszkodowanych.
- Spłonął ciąg zabudowań gospodarczych wraz z samochodem, ciągnikiem, przyczepką, maszynami i narzędziami oraz pomieszczenia, gdzie były składowane materiały opałowe. Łącznie z pożarem walczyło sześć zastępców, które starały się by ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiednie zabudowania. Nie potrafimy podać żadnych przyczyn pojawienia się ognia – mówi asp. sztab. Tadeusz Rybka, dowódca akcji z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.
Właściciele spalonych obiektów, nie podejrzewają by mogło to być podpalenie. Jak mówią, nie mają wrogów. Jedyny trop prowadzi do przewodów elektrycznych, którymi do pomieszczeń doprowadzany był prąd, i w których najprawdopodobniej w skutek mrozu doszło do zwarcia.
Rodzina najpilniej potrzebuje teraz piły spalinowej do cięcia drzewa, narzędzi oraz pomocy kogoś, kto posiada duży samochód ciężarowy, którym można byłoby posprzątać teren pogorzeliska.