Biuletyn pokazuje nasze środowisko i problemy, którymi żyjemy – mówi Stanisław Schubert, prezes KSON. Bezpłatny periodyk jest dostępny w jeleniogórskich urzędach. Do końca roku mają być wydane jeszcze dwa numery. A kłopot w mieście osobom poruszających się na wózkach wciąż stwarzają bariery architektoniczne. Jest ich sporo mimo licznych remontów i modernizacji budynków.
Do potrzeb niepełnosprawnych wciąż nie jest dostosowanych wiele obiektów w stolicy Karkonoszy. Brakuje podjazdów i odpowiednich poręczy. Niepełnosprawni utyskują na bardzo niewygodną do poruszania się kostkę brukową, którą wyłożony jest śródmiejski trakt.
– Martwi mnie fakt, że podobna nawierzchnia znajduje się na placu Piastowskim w Cieplicach – mówi Leszek Karbowski, szef jeleniogórskiego oddziału Towarzystwa Walki z Kalectwem.
Nie brakuje przy tym placówek, które przyjaźnie nastawiają się do ludzi sprawnych inaczej. Wśród nich jest kino Marysieńka, poczta przy placu Ratuszowym i wejście do Biura Obsługi Interesantów w ratuszu. Ostatnio podjazd dla wózków zbudowano przy tak zwanej małej poczcie przy ulicy Wolności.