Zalogowanych: 7

I liga koszykarek: Wichośki znakomicie wchodzą w nowy sezon!

Niedziela, 6 października 2024, 0:01
Aktualizacja: 0:01
Od wygranej nowy sezon rozgrywkowy 2024/2025 rozpoczęły pierwszoligowe koszykarki Isands Wichosia Jelenia Góra. Podopieczne trenera Rafała Sroki pokonały na własnym terenie ekipę AZS-u Politechnika Korona Kraków. Jeleniogórzanki przed startem sezonu zapowiadały walkę o awans do koszykarskiej elity i nową kampanię rozpoczęły w najlepszy z możliwych sposobów... od zwycięstwa!

Spotkanie rozpoczęło się po myśli naszych zawodniczek, które prowadziły 4:0, 6:2 i 8:4, lecz następnie po naszej stronie nastąpił spory przestój. Rywalki błyskawicznie doprowadziły do remisu, a następnie zaczęły niebezpiecznie uciekać. Po 10 minutach na tablicy wyników było 24:14 dla krakowianek. Druga odsłona rozpoczęła się od kolejnych czterech "oczek" po stronie przyjezdnych (14:28) i nasza sytuacja nie wyglądała najlepiej. W tym momencie nastąpiło jednak przebudzenie. Gospodynie w efektowny sposób zniwelowały straty, prowadząc już do przerwy różnicą 5 punktów (45:40).

Od tego momentu nasze koszykarki trzymały przeciwniczki na dystans, nie pozwalając im zbliżyć się na niebezpieczną odległość. W efekcie drużyna Isands Wichosia Jelenia Góra systematycznie zwiększająca dystans wygrała ostatecznie 89:75, zgarniając pełną pulę punktów na inaugurację sezonu 2024/2025 na parkietach grupy B I ligi koszykówki kobiet.

Isands Wichoś Jelenia Góra - AZS Politechnika Korona Kraków 89:75 (14:24, 31:16, 16:11, 28:24)

Wichoś: Kosalewicz (26), Grądzka (17), Stępień (16), Dzierbicka (16), Lipniacka (9), Warsińska (5), Prokop, Wybraniec, Bielecka.