W ramach warsztatów przystąpiono do analizy, interpretacji i oceny wylosowanego materiału. W kontekstach interpretacyjnych zwracano głównie uwagę na użyte środki stylistyczne, intertekstualne, personifikacje, wrażenie artystyczne.
Zajęcia miały charakter interdyscyplinarny, krzyżowały się sztuki: tworzenia wierszy, gry aktorskiej, śpiewu, a także prezentacji rękodzielnictwa - aktywności umysłowej i fizycznej człowieka.
Spotkanie otworzyła prezes Stowarzyszenia Danuta Mysłek, dzieląc się z obecnymi informacjami o osiągnięciach i planach. W ramach programu ogłosiła turniej poetycki pod hasłem „Pomysł – Słowo – Czyn” autorstwa Magdaleny Szczębary, która nie mogła uczestniczyć w spotkaniu.
Zastosowano wypróbowaną metodę anonimowej oceny przez wszystkich uczestników spotkania w skali 1 – 5. Pierwsze miejsce zajęła Janina Lozer, drugie - Maria Suchecka, na trzecim miejscu uplasowała się Urszula Musielak . Trzy wyróżnienia przypadły: Danucie Mysłek, Grażynie Domagalskiej i Urszuli Jonkisz.
Anna Boruta-Lechowicz, która w chórze „Quo Vadis” pod dyrygenturą Andrzeja Gniewka śpiewa sopranem, zaprezentowała pieśni „Nie ma większej miłości” i „Viva la Musica”.
Autorka „Domu Lalki Adoptowanej” w Karpaczu, projektantka, stylistka, kreatorka własnego stylu mody, poetka, felietonistka i literatka Urszula Jonkisz wzbogaciła spotkanie autorskim programem pt. „Listy do Neufrazego z transportu od Kuneguny” oraz pokazem mody pt. „Nicią tkane – Radość tworzenia”. W roli modelek wystąpiły przyjaciółki: Małgorzata i Dorota.
Urszula Musielak, założycielka i kierownik Zespołu „Szklarki” działającego pod patronatem Piechowickiego Ośrodka Kultury, wystąpiła z autorskimi tekstami „Sanatorium” i „Lew parkietu” w monologu zaprezentowanym na tle Karkonoszy, wzbogacając i umilając tym samym spotkanie literatów.