Wykonawcą części rozbiórkowej będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Parys" z Jeleniej Góry, które zaoferowało likwidację dawnej trybuny w ciągu 30 dni od daty podpisania umowy za kwotę 250 tys. zł (Miasto chciało przeznaczyć na ten cel 307 tys. zł, a pozostałe dwie oferty przekraczały tę kwotę).
Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak zapewnia, że termin zakończenia robót, który jest określony do 21 listopada nie jest zagrożony (jeśli do tego czasu nie uda się rozliczyć inwestycji, przepadnie dofinansowanie).
- Mieliśmy perturbacje związane z dogadaniem się z Tauronem odnośnie przeniesienia trafostacji. To zostało dograne i mamy już pierwszy efekt namacalny, czyli rozstrzygnięcie przetargu na usunięcie wałów, na których była trybuna odkryta - powiedział Jerzy Łużniak i zapowiada, że następnie będzie przetarg na budowę trafostacji w innym miejscu, a w kolejnym - budowa boiska. - Do 21 listopada zdążymy - zapewnia zastępca Marcina Zawiły.
Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią to standard w wielu mniejszych miejscowościach, ale Jelenia Góra nadal takiego nie posiada. Zimą kluby z Jeleniej Góry i okolic wyjeżdżają na sparingi m.in. do Dzierżoniowa, Zgorzelca, Świdnicy, czeskiej Desny i Frydlandu oraz wielu innych miejscowości, a to się wiąże z dodatkowymi kosztami za dojazd i wynajęcie obiektu.
W ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, który jest w dyspozycji ministra sportu i turystki – udało się pozyskać dla Jeleniej Góry ok. 1,75 mln złotych na II etap modernizacji stadionu, o czym informowaliśmy już w maju 2017 roku.