Umowa zakłada m.in. współpracę w zakresie organizacji staży, praktyk studenckich, seminariów, szkoleń, konferencji, sympozjów i projektów naukowo-badawczych, wymianę doświadczeń dotyczących wspólnie realizowanych zadań oraz prowadzenie konsultacji przy realizacji opracowań organizacyjnych i techniczno-technologicznych.
Jeleniogórski szpital jest pierwszą placówką służby zdrowia spoza Wrocławia, który ma podpisaną umowę o współpracy z Politechniką Wrocławską. Dotychczas PWr. współpracowała z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego, Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, Dolnośląskim Szpitalem Specjalistycznym im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej, 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką, Szpitalem Specjalistycznym im. A. Falkiewicza, Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym, Dolnośląskim Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi – Medinet oraz Dolnośląskim Centrum Medycznego Dolmed.
Bardzo się cieszę, że nasza współpraca ze szpitalami rozszerza się także na region – informuje prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy Politechniki Wrocławskiej. - Mam nadzieję, że przyniesie to wiele korzyści studentom Wydziału Medycznego, którzy w trakcie obowiązkowych praktyk będą mogli poznać funkcjonowanie różnego typu placówek. Tym bardziej, że w Jeleniej Górze działa nasza filia i dysponujemy odpowiednim zapleczem w postaci domów studenckich –.
Nasz szpital jest jedną z największych jednostek w regionie, a na blisko 30 oddziałach mamy przygotowanych 700 miejsc dla pacjentów – mówi Sylwia Modrzyk, dyrektorka WCSKJ. To wszystko sprawia, że studentom mamy do zaoferowania wiele różnych dziedzin medycyny, a współpraca z Politechniką Wrocławską to także dla nas duża szansa na rozwój .