Region: Bank pomaga zdobyć stypendium i indeks wyższej uczelni
Aktualizacja: 7:10
Autor: Organizatorzy
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym jest organizowana po raz 54. W ubiegłym roku w wzięło w niej udział 15 117 uczniów z ponad 1,1 tys. szkół. Finaliści tegorocznej edycji mogą liczyć na uzyskanie indeksu wyższej uczelni, a najlepsi na stypendium od Partnera Olimpiady PKO Banku Polskiego. W ubiegłorocznej edycji, wśród laureatów, znalazł się uczeń przygotowywany przez Andrzeja Sepełowskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bolesłąwa Chrobrego w Bielawie.
- Do tej pory w etapie centralnym Olimpiady brało udział dwóch moich wychowanków. Zdobycie 4 miejsca w Polsce w ubiegłorocznej edycji przez ucznia naszej szkoły, to nasz największy sukces. Aktualnie 12 uczniów przygotowuje się do startu w etapie szkolnym tegorocznej Olimpiady. Dzięki sukcesowi odniesionemu rok temu, możemy teraz zakwalifikować 4 uczniów od kolejnego etapu - mówił Andrzej Sepełowski.
W ostatnich 10 edycjach, wśród laureatów Olimpiady, było 12 reprezentantów województwa dolnośląskiego, którzy reprezentowali szkoły ponadgimnazjalne z Wrocławia, Nysy, Dzierżoniowa, Bolesławca i wspomnianej Bielawy (więcej szczegółów na: www.owpsw.edu.pl/laureaci.php).
Pierwszy etap tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym odbędzie się 23 listopada br.
Będą to eliminacje szkolne. PKO Bank Polski, przygotował w związku z tym na swoim profilu na Facebooku, specjalny konkurs, który ułatwia przygotowanie się do tych zawodów (www.facebook.com/PKOBankPolski).
Aplikacja ma formę sprawdzianu wiedzy z zakresu najnowszej historii, polityki, stosunków międzynarodowych i podstaw ekonomii. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje główny organizator Olimpiady, Uniwersytet Warszawski, który przygotował również pytania do gry. Każdy uczestnik może podejść do testu nieskończoną liczbę razy - dzięki temu ma szansę utrwalić sobie prawidłowe odpowiedzi. Gra będzie pomagać przygotować się do kolejnych etapów Olimpiady - po eliminacjach szkolnych (23 listopada br.), odbędą się zawody okręgowe (19 stycznia 2013 r.) i wielki finał krajowy (9 i 10 marca 2013 r.). Pytania w konkursie facebookowym będą dostosowane do zmieniających się wymagań. Dodatkową atrakcję stanowią czekające na najlepszych bony do sklepu internetowego empik.com oraz czytniki ebooków. Zdobywcy najwyższych wyników powalczą w wielkim finale o iPada2.
Choć udział w prawdziwej Olimpiadzie mogą wziąć tylko uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, to konkurs na
Facebooku otwarty jest dla wszystkich, również dla osób, które szkolne ławy opuściły jakiś czas temu lub są dopiero w gimnazjum. Oni również mogą sprawdzić swoją wiedzę o świecie i wygrywać nagrody. Każdy może też dodać w aplikacji swoje własne pytanie, które po zatwierdzeniu przez ekspertów Uniwersytetu Warszawskiego, trafi do testu.
- Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy! – zachęcają organizatorzy.