Wtorek, 14 stycznia
Imieniny: Feliksa, Niny
Czytających: 8604
Zalogowanych: 64
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczeństwo podczas WOŚP

Środa, 24 stycznia 2024, 6:06
Autor: Policja Jelenia Góra
28 stycznia br. jeleniogórscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach regionu pojawi się większa liczba patroli. Spokój podczas finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatny numer 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Celem tegorocznej imprezy charytatywnej jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP mieszkańcom kotliny jeleniogórskiej czuwać będą m.in. policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni. Funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę m.in. na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także będą prowadzić działania informacyjno – edukacyjne.

Sami też jednak musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Poniżej kilka wskazówek.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
• Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
• Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
• Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską.

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
• centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
• głównych ciągach komunikacyjnych;
• miejscach dobrze oświetlonych;
• miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
• miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskiej. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, aby będąc świadkiem niepokojących sytuacji, jak najszybciej powiadomić obecne na miejscu służby lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

Twoja reakcja na artykuł?

13
50%
Cieszy
4
15%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
8%
Złości
6
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jak często tankujesz samochód?

Oddanych
głosów
298
Co parę dni po parę litrów
9%
Co parę tygodni po kilkanaście litrów
10%
Raz w miesiącu do pełna
40%
Różnie, to zależy
41%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Czy niedługo nie będzie fal?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Piłka nożna
Nowy trener seniorskich Karkonoszy
 
Aktualności
Kościół w Maciejowej – miejsce potwornej zbrodni
 
112
Miał zakaz do końca życia
 
Aktualności
Druhowie wymienią sprzęt zniszczony w powodzi
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group