Można było zapoznać się z twórczością pomysłodawców, wykonawców, wydawców i dystrybutorów „Magazynu Materiałów Literackich – Cegła”. W kolorowym Book Trucku, ustawionym w samym centrum miasta, na wprost wejścia do BWA, prezentowane były wszystkie dotychczas wydane ziny. W ciągu ostatnich dwudziestu lat powstało ich 49. Każdy jest inny, unikatowy, tak w wykreowanej formie jak i zawartej w nim treści. Były np.tzw. ziny projektowane jako pudełko papierosów, magnesowe naklejki na samochody, opłatek, kostka do jogi (drewniana), ptaki orgiami, zakładki do książek, pieniądze, paszporty, zdrapki, hotelowa księga skarg i wniosków czy karty do gry w flirt. Był też Zin wodny, wykonany we współpracy z Jerzym Kosałką (polski współczesny artysta multimedialny), którego okładka zawierała wodę czerpaną z Bałtyku, Odry oraz źródła św. Henryka. Niezwykły był też Zin lustrzany, gdzie treść magazynu była napisana w formie lustrzanego odbicia i można ją było odczytać przy pomocy lustra stanowiącego część okładki.
Na półkach tej mobilnej biblioteki nie zabrakło również „Monografii Magazynu Materiałów Literackich Cegła 2001-2022”, książki Karoliny Wiśniewskiej, podsumowującej dotychczasową działalność redakcji.
Kolejnym wydarzaniem Światowych Dni była możliwość bezpośredniego spotkania się z twórcami „Cegły”, które odbywało się niedzielny wieczór w BWA. Karol Pęcherz - redaktor prowadzący a także współtwórca magazynu, animator kultury, twórca aranżacji audiowizualnych do poezji współczesnej, współtwórca Księgarni Tajne Komplety, opowiadał o początkach wydawnictwa, którego pomysł i pierwsze numery ukazały się w Jeleniej Górze, a tworzyli je ówcześni studenci Kolegium Karkonoskiego. Zdradził też tajemnicę, kto ukrywa się pod pseudonimem Bruno Lef Lewin (redaktor naczelny) oraz kto jest twarzą „Cegły” (kultowe zdjęcie z okładek). Mówił również o planach wydawnictwa na najbliższą przyszłość. Karolina Wiśniewska - twórczyni oprawy plastycznej „Cegły”, artysta plastyk, designerka, wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych, poruszyła też temat nowych trendów tzw.: self-publishing (samopublikowanie), coraz bardziej rosnącym zapotrzebowaniu rynku na tego typu publikacje i coraz szerszym zainteresowaniu tym tematem ludzi młodych, szukających sposobu na wyrażenie siebie. Wspomniała również o naczelnej zasadzie, ciągle obowiązującej w „Cegle”, harmonijnym łączeniu literatury i designu. Ponadto można się było dowiedzieć skąd wydawcy biorą teksty do poszczególnych numerów oraz o różnicach w rozumieniu pojęcia „Zin” czy „artbook” w Polsce i w innych krajach np. w Stanach Zjednoczonych, gdzie corocznie organizowane są Światowe Targi Książki Artystycznej, do udziału w których, zostali zaproszeni już kilkukrotnie twórcy „Cegły”.
Zine (Zin) – (skrót od ang. fan magazine), to mała, niezależna publikacja, często wykonywana i wydawana samodzielnie przez autora lub niewielką grupę autorów– miłośników jakiegoś tematu, najczęściej nieregularnie. Ziny zwykle reprodukowane są za pomocą kserokopiarki i dystrybuowane w obiegu niezależnym i w niewielkich liczbach (od kilku do kilkuset egzemplarzy).
Artbook – książka artystyczna, łącząca w sobie cechy tradycyjnej książki oraz sztuki. Wydawana w małych nakładach, często jako wersja limitowana o nakładzie niekiedy tylko kilkunastu egzemplarzy, zawierająca ręcznie wykonane elementy, dołączone rysunki, odbitki zdjęć czy drobne przedmioty.