Czwartek, 21 listopada
Imieniny: Janusza, Konrada
Czytających: 11305
Zalogowanych: 97
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Debata o bezpieczeństwie dziecka w Książnicy Karkonoskiej

Czwartek, 24 listopada 2016, 15:37
Aktualizacja: 15:43
Autor: Org
Jelenia Góra: Debata o bezpieczeństwie dziecka w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Użyczone
W Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze miała miejsce Konferencja pt. Bezpieczeństwo dziecka – obowiązkiem dorosłych, zorganizowana przez posłankę Zofią Czernow oraz Terenowy Komitet ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze, w ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

Zamierzeniem organizatorów Konferencji Bezpieczeństwo dziecka – obowiązkiem dorosłych było przybliżenie mieszkańcom Jeleniej Góry bardzo ważnego tematu jakim jest bezpieczeństwo dzieci, uwrażliwienie na przemoc wobec dzieci, jak również przekazanie informacji, w jaki sposób reagować, jeśli jest się świadkiem przemocy wobec dziecka.

Wśród zaproszonych prelegentów znalazły się osoby, które na co dzień związane są zawodowo z ochroną praw dziecka i praktyczną pomocą udzielaną w przypadku łamania prawa i stosowania przemocy w rodzinie. Byli to: dr Urszula Gałęska, wykładowca Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze i w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu, członek TKOPD w Jeleniej Górze, mł. Aspirant Arleta Kozikowska, specjalista ds. nieletnich w Wydziale ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze oraz aspirant sztabowy Danuta Razmysłowicz, specjalistka Sekcji Prewencji Kryminalnej KMP w Jeleniej Górze, a także Anna Szach, trener public relations i komunikacji społecznej, pedagog w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Jeleniej Górze, Elżbieta Wiśniewska – sędzia Sądu Rodzinnego, Wydział Rodzinny i Nieletnich
w Jeleniej Górze i Joanna Żyłkiewicz – kierownik Działu Opieki nad Rodziną i Dzieckiem w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze

Wśród poruszanych tematów omawiano takie zagadnienia, jak konieczność zapewnienia dzieciom z rodzin patologicznych poczucia bezpieczeństwa i ochrony w przypadku zaburzonych relacji rodzinnych. Nawiązano do utraty więzi emocjonalnej i uczuciowej z rodzicami po rozwodzie i potrzebie ochrony nieletnich przed agresją ze strony dorosłych.
Zebrani usłyszeli praktyczne wskazówki, jak reagować, gdy jest się świadkiem przemocy wobec dzieci i gdzie można zgłosić konkretny problem w przypadku podejrzenia stosowania przemocy w rodzinie, tym bardziej że coraz częściej docierają do nas doniesieniach o tragicznych w skutkach przypadkach przemocy, często wobec niemowląt.

Tematyka konferencji spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony licznie przybyłych, wśród których znaleźli się dyrektorzy szkół, nauczyciele i pedagodzy, działacze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Jeleniej Góry i Bolesławca oraz wiele osób, które na co dzień spotykają się z wieloma problemami najmłodszych obywateli. Tym bardziej z dużym entuzjazmem podeszli do informacji o planowanych szkoleniach w ramach Programu ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Zgodnie z zapewnieniem organizatorów konferencji, biorąc pod uwagę wagę tematu ochrony praw dzieci w każdym wieku, planowana jest w przyszłym roku organizacja cyklicznych konferencji.

Ważny numer telefonu: 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży czynny codziennie w godz. od 12.00 do 22.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile książek w roku czytasz? Audiobooki i e-booki też się liczą.

Oddanych
głosów
614
Jedną
6%
Kilka (3-5)
19%
Dużo (6-12)
17%
Bardzo dużo (więcej niż 12 rocznie)
29%
Czytam od przypadku do przypadku (wolę internet od książek)
9%
Wcale nie czytam książek
21%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Upadek Niemiec: Rząd się rozpadł, a recesja za rogiem
 
Rozmowy Jelonki
Zielone pogranicze
 
Aktualności
Autobusy nie dają rady
 
Karkonosze
Rozszerzenie Karkonoskiego Parku Nadowego – za i przeciw
 
Okiem fotografa
Co popada śnieg, to zaraz stopnieje
 
112
Kolizja z autobusem

Jedzenie na telefon

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group