Wtorek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 9721
Zalogowanych: 70
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dziura na dziurze, wyrwa na wyrwie

Poniedziałek, 1 sierpnia 2011, 8:07
Aktualizacja: 8:07
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Dziura na dziurze, wyrwa na wyrwie
Fot. RED
Gdyby ogłosić „konkurs” na najgorszy chodnik w mieście, część ulicy 1 Maja miałaby szansę na mało nobilitujące pierwsze miejsce.

Chodnik przy tym trakcie na odcinku od dworca kolejowego do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego i ulicą Wincentego Pola to swego rodzaju „wizytówka” Jeleniej Góry dla jej gości, którzy do miasta przybywają pociągiem. O ile nie skorzystają z autobusu lub innego środka transportu, muszą tym chodnikiem, pełnym wyrw i nierówności, dotrzeć do centrum.

Nie było tam remontu od dziesięcioleci. Przeprowadzenie modernizacji utrudniają skomplikowane stosunki własnościowe gruntów, które nie są miejskie, a należą częściowo do Polskich Kolei Państwowych. Podobnie zresztą jest w opisywanym już przez nas zdewastowanym „tunelu”, czyli przejściu pod torowiskiem łączącym ul. 1 Maja z ul. W. Pola. I niewiele wskazuje, by samorządowcom udało się pokonać impas i doprowadzić do modernizacji tej części infrastruktury drogowej.

Czytaj również

Sonda

Czy rozliczyłaś/eś już PIT?

Oddanych
głosów
655
Tak
73%
Nie, ale zrobię to "na dniach"
15%
Nie - pewnie jak co roku zrobię to w ostatniej chwili
12%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Dlaczego przemysł w USA upadł i czy Trump go odbuduje?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Ciekawe miejsca
Wodospad, który nie jest wodospadem
 
Aktualności
Zamek, który zamkiem już nie jest. Ruiny w Starej Kamienicy
 
Aktualności
Szansa na ratunek dla dworca w Lubawce
 
Aktualności
Zamknięte zbiorniki w Cieplicach i Sobieszowie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group