Na otwarcie wystawy przybyli przedstawiciele urzędów i organizacji, z którymi Warsztat współpracuje na co dzień, a także przyjaciele oraz rodziny uczestników. Szczególnie zasłużeni goście wraz z podziękowaniem za współpracę otrzymali od społeczności warsztatowej bukiety z liści klonu lub ozdobne butelki z motywem serca lub fragmentem miasta. Wystawę uświetniła aktorka „Teatru Maska” Honorata Magdeczko-Capote. Symboliczną wstęgę przecięli przedstawiciele współorganizatorów wystawy - prezes Oddziału Jeleniogórskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Lech Karbowski oraz kierownik działu Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze Aneta Sikora-Firszt.
- Prezentacja prac w tak szacownym miejscu, jakim jest Muzeum Karkonoskie, jest dla Warsztatu zaszczytem – piszą organizatorzy. - Zaistnienie w życiu kulturalnym miasta jest dla uczestników formą wyróżnienia i wyjściem poza środowisko osób niepełnosprawnych. Wystawę nazwaliśmy „Nasze fascynacje” obserwując uczestników, którzy tworzą własny wizualny twórczy przekaz zauroczeni codziennym dniem, jego blaskami i cieniami, czasem chwilą fantazji lub zadumy. Wystawa obfituje różnorodnością tematyki i form wypowiedzi twórczej. To efekt pracy uczestników w ostatnim okresie w ramach prowadzonych zajęć i nie tylko – dodają organizatorzy.
Na wystawie są m.in. prace Tomka Lisa, który był uczestnikiem zajęć. Stworzył on cykl rzeźb w suporeksie „Twarze Dobre”. Każdy uczestnik mógł też pochwalić się swoim aniołem. Powstały one wg własnych przemyśleń i wyobrażeń autorów. Do twórczej pracy, w ramach arteterapii, która jest jednym z elementów zajęć indywidualnych oraz grupowych, uczestników warsztatów mobilizowała Joanna Kananowicz, instruktorka pracowni artystycznej.
Podczas otwarcia wystawy goście obejrzeli też film obrazujący warsztatowe życie w tym: zajęcia indywidualne i grupowe, imprezy integracyjne, spotkania okazjonalne itp. Będzie on także pokazywany zwiedzającym wystawę, którzy zapoznają się z działalnością Warsztatu.