Podczas festiwalu, odwiedzający mogli korzystać bezpłatnie z szeregu atrakcji. Były to m.in.: pokazy kulinarne z Polski i Czech, wspólne gotowanie żurku karkonoskiego i czeskich knedliczków, degustacje, był też warsztat piwowarski, który poprowadził Marcin Ostrowski, ambasador marki Pilsner Urquell. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również, wystawione na licznych stoiskach, produkty regionalne, tak z Polski jak i z Czech tj.: chleby, soki, ciasta, sery, wędliny, przetwory owocowo-warzywne, produkty zielarskie, miody, wina, piwa, słodycze ale też przedmioty rękodzielnicze np.: biżuteria czy wyroby z drewna.
Na stoisku organizatora można też było otrzymać bogato ilustrowany „Dziennik odkrywcy pogranicza”, w którym zaprezentowano szereg atrakcji turystycznych, kulinarnych, rzemieślniczych a także tradycji polsko-czeskiego pogranicza. Stanowił on interesującą lekturę i inspirację zachęcającą do odwiedzenia wielu interesujących ale też mniej znanych miejsc.
Zadbano również o atrakcje dla dzieci, były animacje i warsztaty np.: robienia bransoletek i opasek na włosy z różnokolorowych koralików, były brokatowe tatuaże a także kolorowanki oraz loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Loterię przygotowała „Moja Fundacja” zbierając w ten sposób fundusze na pomoc dla domów dziecka.
Pomimo deszczowej pogody festiwal cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Jeleniej Góry, ale także turystów wypoczywających w Karkonoszach i okolicy.
Polsko–Czeski Festiwal Smaków został zorganizowany w ramach projektu „Bliżej tradycji, bliżej siebie”, który był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu współpracy Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020.
Czytaj więcej:
Warsztat warzenia piwa prowadzi Marcin Ostrowski ambasador marki Pilzner:
Oficjalne otwarcie:
Rozpoczęły się występy artystyczne. Maja Bogucka na scenie.
Na scenie Kabaret Moralnego Niepokoju
Rozpoczęło się Country pod Śnieżką - Na scenie zespół Babsztyl: