Wtorek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 6570
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Honorowe tytuły dla trzech jeleniogórzan

Wtorek, 26 maja 2015, 9:03
Aktualizacja: Środa, 27 maja 2015, 7:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Honorowe tytuły dla trzech jeleniogórzan
Fot. Przemo
Na X sesji Rady Miejskiej radni uchwalili nadanie honorowych tytułów „Zasłużonego dla Miasta Jeleniej Góry” dla trzech osób: Jana Wołkowieckiego, Stanisława Gmyrka oraz ks. Jerzego Gniatczyka. Wnioski odczytał przewodniczący Komisji Statutowo–Organizacyjnej Wojciech Chadży.

Wniosek o nadanie tytułu dla pana Janka, jak zwało się o nim mówić w świecie piłki ręcznej, złożył do Komisji Statutowo-Organizacyjnej zarząd Klubu Piłki Ręcznej Jelenia Góra. Swój wniosek uzasadnili tym, że Jan Wołkowiecki był jednym z pierwszych współzałożycieli jeleniogórskiego szczypiorniaka i od 1982 r. aktywnie działał w sekcji piłki ręcznej kobiet w Jeleniej Górze. Bez względu na nazwę klubu i skład zarządu, przez te wszystkie lata przeżywał z kolejnymi pokoleniami sukcesy i porażki drużyn seniorskich, jak i młodzieżowych. Wieloletni kierownik zespołu, a także wiceprezes przyczynił się do promowania Jeleniej Góry zarówno w kraju, jak i za granicą. Swoją postawą zasłużył na wnioskowany tytuł – argumentowali wnioskodawcy.

Tytułem zasłużony dla Miasta Jeleniej Góry został również uhonorowany Stanisław Gmyrek, który od lat działa na polu edukacji ekologicznej. Na podstawie jego pomysłu i pod jego nadzorem Koło Łowieckie „Jeleń” Jelenia Góra zrealizowało projekt pt. „Ośrodek Edukacji Ekologicznej” w Chromcu. Na terenie ośrodka znajduje się ścieżka edukacji ekologicznej „Jeleniówka”. W ośrodku Stanisław Gmyrek prowadzi zorganizowaną edukację dzieci i młodzieży z całego byłego województwa jeleniogórskiego. Dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej zostały stworzone m.in. programy „Cztery Pory Roku” oraz „Czym skorupka za młodu”. S. Gmyrek prowadzi również edukację ekologiczną dla strażaków, samorządowców, czy leśników – argumentował w imieniu zarządu okręgowego PZŁ, przewodniczący Kazimierz Koncewicz. Nie ma w Jeleniej Górze szkoły, która chociaż raz nie byłaby w „Jeleniówce”. Jego wzorowa postawa etyczna, koleżeńskość, ogrom pracy społecznej oraz umiejętności organizacyjne są godne naśladowania i najwyższego uznania – dodał przedstawiciel wnioskodawcy.

Honorowy tytuł przyznano ponadto ks. Jerzemu Gniatczykowi – proboszczowi parafii rzymsko-katolickiej pw. św. Judy Tadeusza na os. Czarne. Jak argumentują wnioskodawcy, ksiądz jest przykładem duchownego, który wypełniając swoje obowiązki związane z posługą kościelną jest także aktywny w swoim środowisku i otwarty na dialog ze wszystkimi ludźmi, także świeckimi. Włącza się również do pracy, której efekty mają służyć mieszkańcom miasta. Potrafi tworzyć atmosferę integracji i współpracy. To w tej parafii powstała idea, by systematycznie przygotowywać śniadania dla dzieci szkolnych, które nie mogą spodziewać się takiego gestu ze strony rodzinnego domu, z różnych powodów – podkreślają wnioskodawcy. Budowa poczucia dumy ze swojego środowiska jest m.in. cząstką dorobku ks. Jerzego Gniatczyka, której nie można w żaden sposób wycenić, właśnie dlatego, że jest bezcenna. W sposób naturalny i niewymuszony ksiądz Jerzy przez dziesiątki lat budował swój autorytet osobisty, będący źródłem szacunku dla niego samego, a przede wszystkim do owoców jego dokonań – dodano.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy chciałbyś zostać ratownikiem górskim?

Oddanych
głosów
866
Tak
20%
Nie
61%
Nie wiem, nigdy wcześniej o tym nie myślałem
19%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Davos w szoku. Najważniejsza mowa we współczesnej historii USA!
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
112
Miał się gaz ulatniać, to strażacy przyjechali
 
Jelenia Góra - KARR
Zakończenie Uniwersytetu Liderów
 
112
Pożar na Lwóweckiej
 
Aktualności
3100 za obiad z prezydentem Jeleniej Góry
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group