W oficjalnej prezentacji kandydata startującego z komitetu wyborczego Polska Partia Pracy zamieszczonej na stronie JSOB czytamy, że jest on absolwentem Uniwersytetu Śląskiego wydziału Nauk Biologicznych i Ochrony Środowiska, który ukończył tytułem magistra. Janusz Jędraszko pisze też o studiach doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, które obecnie kontynuuje. W roku 2009 starosta jeleniogórski powołał Janusza Jędraszko na członka Powiatowej Rady Zatrudnienia, a Marszałek Województwa Dolnośląskiego po raz drugi na członka Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia oraz na członka Społecznej Rady Gospodarczej we Wrocławiu”.
Janusz Jędraszko, który w 2001 roku został prezesem Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych pisze też o licznych projektach, które realizował, w tym o: Europejskim Programie Pomocy Żywnościowej (PEAD – 2005), międzynarodowym projekcie Unii Europejskiej – problemy ludzi 50+, obejmującym Francję, Niemcy, Czechy oraz Polskę, „Arbeit und Leben” z Drezna, oraz „Arbeit und Leben” z Drezna. Był także pomysłodawcą nieudanej inicjatywy referendum o odwołanie byłego prezydenta miasta Marka Obrębalskiego.
- Zdecydowałem się kandydować do Sejmu, bo chcę walczyć o prawa osób bezrobotnych i ubogich, o których nikt się nie troszczy. Jeśli udałoby mi się dostać do Sejmu, zniósłbym podatek dochodowy dla emerytów i rencistów, dążyłbym do stworzenia programu pomocy osobom bezrobotnym czy zmiany ustawy o doprowadzaniu ścieków i dostawie wody. Pomysłów mam wiele, wszystko leży jednak w rękach wyborców – mówi Janusz Jędraszko.