Honorowe miejsce dla jelenia już jest przygotowywane przez ekipy przygotowujące plac Ratuszowy na 4 września. Wówczas, w obecności włodarzy kilku miast partnerskich Jeleniej Góry rzeźba autorstwa Marii Bor zostanie odsłonięta.
W pobliże postumentu trafi także tablica z nazwami miast partnerskich, która będzie swoistym „znakiem drogowym” z oznaczeniami odległości dzielących Jelenią Górę od zaprzyjaźnionych ośrodków. Aury tajemniczości doda wszystkiemu wmurowanie skrzyni, do której trafią najważniejsze informacje o dzisiejszej stolicy Karkonoszy. Ma pozostać nietknięta przez najbliższe stulecie.
Jeleń Marii Bor będzie trzecim jubileuszowym rogaczem. Jeden jelonek autorstwa Levana Mantidze na trwałe wpisał się w krajobraz skweru przy hotelu „Jelonek”. Drugi to migrujący potężny jeleń Grzegorza Pawłowskiego i Dariusza Milińskiego, który Teatr Jeleniogórski oddał w depozyt do Pławnej.
Ile rzeźb i innych artystycznych wizerunków jeleni jest w Jeleniej Górze? My doliczyliśmy się następujących: rzeźby przy dawnych koszarach, herbowe kartusze w budynku sądu i na Bramie Wojanowskiej, sygnaturka kościółka św. Anny, płaskorzeźba w budynku komendy straży pożarnej, na łuku między przybudówką i ratuszem, ceramiczne jelenie w zdewastowanej elewacji budynku przy ul. Bolesława Chrobrego, rzeźba nad apteką „Pod Jeleniem”, zdobienie kamienicy przy ul. Bohaterów Westerplatte.