Wykorzystano w niej multimedia: przenośną tablicę interaktywną, mobilną pracownię oraz platformę e-learningową. Uczniowie na lekcji mieli utrwalić sobie wiadomości o baśniach. Lekcję przeprowadziła Aneta Jezierska-Pawłowicz, nauczycielka języka polskiego.
Zajęcia zostały przygotowane wraz z doradcą metodycznym Magdaleną Nogieć oraz konsultantem filii DODN-u w Jeleniej Górze Jarosławem Majskim. Lekcja odbyła się w sali informatycznej. Przy małym notebooku siedziało dwóch uczniów. Dzieci podczas trzech pierwszych zadań miały ułożyć nazwiska autorów bajek (Andersen, Grimm i Perault). Następnie czekała na nich krzyżówka do rozwiązania i zaznaczenie odpowiednim kolorem cech pozytywnych i negatywnych.
Tablica interaktywna przydała się w momencie, kiedy dzieci wskaźnikiem miały połączyć atrybuty z konkretnymi postaciami oraz wskazać osoby rzeczywiste i fantastyczne. Uczniowie otrzymali zadanie domowe w formie quizu, który będą mogli rozwiązać na platformie e-lerningowej DODN. Uczniowie byli zachwyceni taka formą zajęć. Chcieliby, aby taki sprzęt trafił do nich do szkoły.
Po zakończeniu lekcji otrzymali prezent w postaci smyczy, długopisu i gazetki. Dyrektor szkoły Maria Guszała nie kryła zadowolenia. Należy także wspomnieć, że była to już czwarta lekcja z udziałem multimediów w tej placówce. Dyrektor filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zygmunt Korzeniewski zdradził, że takie komputerki ma tylko 50 szkół w całej Polsce.
Nadmienił także, że samorządowcy obiecali, iż postarają się, żeby w każdej szkole była co najmniej jedna pracownia, która wyposażona będzie w przenośną tablicę interaktywną i mobilną pracownię. Polonistka Aneta Jezierska-Pawłowicz dodała także, że często pozwala uczniom wysyłać zadanie domowe na swojego maila.
Aby można było korzystać z mobilnej pracowni potrzebne jest tak naprawdę tylko zasilanie w energię. Nauczyciel na swoim komputerze ma podgląd każdego notebooka i może sprawdzać, czy dzieci wykonują jego polecenia.