W spotkaniu wzięło udział wiele osób zaangażowanych w działalność tej instytucji. Wśród nich Zofia Czernow i Tomasz Zimoch posłowie na Sejm RP. Organizatorów muzeum reprezentował Jerzy Pokój - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz Radosław Jęcek burmistrz Karpacza. Na jubileuszu nie zabrakło przedstawicieli instytucji współpracujących z muzeum w Karpaczu. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie reprezentował dyrektor SławomirMajcher dyrektor oraz z-ca dyrektora Aleksnadra Czechowicz-Woźniak, Tomasz Jagodziński z Muzeum Niepodległości w Warszawie, Julita I. Zaprucka, dyrektor Muzeum Karkonoskiego oraz Agnieszka Lemiszewska z Miejskiego Muzeum Zabawek w Karpaczu.
W czasie spotkania jubileuszowego otrzymaliśmy wiele cennych darów do zbiorów muzealnych - informuje dyrektor Muzeum Zbigniew Kulik Przedstawiciele firmy Gambit-Lubawka Józef Piotrowski i Jacek Głuszyński przekazali nam oryginalną pochodnię z Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w południowokoreańskim Pjongczangu w dniach 9–25 lutego 2018 roku. Rafał Kotylak podarowal nam koszulkę startową z autografami polskich skoczków narciarskich, a Katarzyna Deberny z PKOL Warszawa kompletny strój olimpijczyka z tegorocznych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu. Dyrekcja Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie pamiątkową plakietę, podobnie jak Renata Mauer-Różańska z Rady Olimpijskiej we Wrocławiu.
Budynek, w którym mieści się Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu został wzniesiony społecznie przez jego mieszkańców na terenie przekazanym przez gminę w latach 1932-36. Od początku przeznaczony on był na cele muzealne. Lokalna społeczność była dumna z tego, że szczycić się może swoją długą historią i osiągnięciami przed przyjeżdżającą tutaj publicznością nie tylko z całego Dolnego Śląska, ale i z innych regionów Europy. Było to tak zwane Muzeum Regionalne, podobne do tych, jakie powstawały w tym czasie w bardziej zamożnych miastach Dolnego Śląska. Urządzono w nim ekspozycję o tematyce regionalnej, przede wszystkim poświęconą temu terenowi. Po zakończeniu II wojny światowej muzeum to udostępniono do zwiedzania. Niestety wkrótce muzeum zamknięto, a zbiory muzealne przekazano do innych placówek muzealnych w kraju. Budynek przeznaczono na cele mieszkalne.
Mieszkańcy Karpacza przez wiele lat podejmowali próby jego reaktywowania. Działania mające na celu utworzenie w Karpaczu na nowo placówki muzealnej podjęte zostały w 1971 roku. Otwarcie Muzeum Sportu i Turystyki Regionu Karkonoszy w Karpaczu, jako filii Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie nastąpiło 3 września 1974 roku. Od 1 stycznia 2003 r. Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu jest samodzielną Instytucją Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego