W przyszłym roku Karkonoskie Radio KSON będzie obchodzić mały jubileusz 5-lecia - mówi radiowiec Adam, ponieważ pierwszą audycję nadaliśmy we wrześniu 2018 roku. Przez ten czas zmienia się formuła, zmieniła się również technika, a do zespołu dołączyło czworo młodych ludzi, przy czym część techniczną czyli montaż, obsługują niepełnosprawni koledzy. Udało się nam także zainteresować radiem młodzież licealną, która będzie brała czynny udział w przy tworzeniu audycji radiowych o swojej szkole i środowisku wg własnych pomysłów. Zmieniła się również muzyczna oprawa radia, która uwzględnia najróżniejsze gusta. Do południa gramy współczesną muzykę rozrywkową, a w godzinach wieczornych spokojniejszą, refleksyjną muzykę także tę z łezką wspomnień w oku.
Dużą popularnością cieszy się program radiowy pt. “Jeleniogórzanie”. Jest to cykl poświęcony mieszkańcom Jeleniej Góry i okolic, którzy dzisiaj mają po 70, 80 lat. To jest próba ocalenia od zapomnienia postaci, wydarzeń i wspomnień.
Dotychczas wyemitowaliśmy audycje z udziałem Juliana Gozdowskiego, twórcy Biegu Piastów, Kazimierza Piotrowskiego, dzisiaj ciągle aktywnego jeleniogórzanina Kazimierza Pichlaka - lekarza, poetę i podróżnika, Marii Sucheckiej - dziennikarki, poetki, współtwórczyni jeleniogórskich stowarzyszeń literackich. W przygotowaniu są kolejne audycje także wg sugestii naszych słuchaczy. Warto dodać że nasi rozmówcy mimo swojego wieku zachowują niezwykłą świeżość umysłu, doskonałą pamięć i rewelacyjną polszczyznę – mówi Adam. | |
---|---|
W nowej odsłonie również nadajemy audycje Górskiego Karkonoskiego Radia KSON, które realizujemy wspólnie z Karkonoskim Parkiem Narodowym, PTTK, przewodnikami sudeckimi i ratownikami GOPR, a także Karkonoskim Klubem Podróżników i Poszukiwaczy Przygód. Listopadowe wspomnienia ratowników GOPR o tych, którzy odeszli cieszyły się dużą popularnością, podobnie jak audycja Agaty Dei o podróżniku Robercie Rencie ze Szklarskiej Poręby. Obecnie przygotowujemy wspomnienia o jeleniogórskiej wyprawie na szczyt Annapurny. W 42. rocznicę tej tragicznej wyprawy mówić będziemy w audycji z Maciejem Pietrowiczem, Ryszardem Włoszczowskim i Arkadiuszem Perygą. Uczestnikami Himalaya Expedition 2021, jelczem do Pakistanu, śladami uczestników złotej ery polskiego himalaizmu. Górskiego Karkonoskiego Radia możecie słuchać w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 15.00 – informują radiowcy z KSON-u. |
Porady zdrowotne to specjalność Małgosi Mazurek w jej cyklicznej audycji z “Pasji do Natury”, w której znajdziecie nie tylko porady jak zdrowym być, ale również bajki dla dzieci z ekologią w tle. “Prawo bliżej ciebie“ i motoryzacyjny magazyn “Jazda” to specjalność mec. Jerzego Dworaka, który o nowych modelach samochodów i meandrach prawa mówi w radiu w każdą sobotę i niedzielę.
Przygotowujemy również studio Karkonoskiej Telewizji Integracyjnej, magazynu wydarzeń i ciekawostek, debat społecznych i gospodarczych, prezentacji wydarzeń kulturalnych itp. – dodają radiowcy.
Radio i TV oprócz gazety Niepełnosprawni Tu i Teraz, którą wydajemy już od 16 lat, to media dysponujące projektowym budżetem umożliwiającym nam zatrudnienie osób zainteresowanych tą tematyką. Jeżeli swobodnie poruszacie się w materii programów komputerowych, wydawca, tj KSON oferuje atrakcyjne formy zatrudnienia. Mile widziani są seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami – mówi prezes KSON-u Stanisław Schubert.
Redakcja Radia mieści się w siedzibie KSON-u w Jeleniej Górze przy ul. Osiedle Robotnicze 47a, tel. 690 680 050 lub 75 75 24 254, e-mail: radio@kson.pl