Przez ostatni rok stał się rozpoznawalnym miejscem spotkań, integracji, ale i edukacji lokalnej społeczności seniorów. W ogrodzie, oprócz codziennych prac związanych z jego utrzymaniem, wspólnym sadzeniem i uprawią roślin, organizowane są też różnego rodzaju działania, jak warsztaty, zabawy czy pikniki, podczas których - jak przekonują panie Ewa, Bożena i Danuta, pracujące właśnie w ogrodzie - zawsze jest miejsce na rozmowę, wymianę doświadczeń, nie tylko tych ogrodniczych, ale tez wzajemne, lepsze poznanie się czy podzielenie się swoimi pasjami.
Taki ogród, to też miejsce, gdzie można po prostu odpocząć, poczuć się trochę jak na wsi, ale jednak w środku miasta, podziwiać piękne rośliny i posłuchać śpiewu ptaków. Dla większości bywalców, na stałe mieszkających w blokach, jest to korzyść nie do przecenienia.
Oprócz profitów personalnych, pogłębienia relacji międzyludzkich, zrelaksowania się, ogród społeczny przynosi także korzyści ekologiczne. Powstał on na terenie, co prawda ogródków działkowych, ale jednak na działce zdegradowanej, nieużytkowanej od lat.
Wysiłkiem wielu uczestników Klubu Seniora, ale także przy aktywnej pomocy innych działkowiczów, teren został zagospodarowany, powstały nowe nasadzenia i obecnie prezentuje się kwitnąco.
Jak podkreślały panie właśnie w nim pracujące - bardzo brakuje tylko altanki, domku, w którym można trzymać narzędzia ogrodnicze i przebrać w bardziej swobodny strój. „Młodzi Duchem” nie tracą jednak nadziei, na razie przygotowane jest miejsce pod „budowę”.
Uczestnicy Klub Seniora bardzo serdecznie zapraszają osoby, które chciałyby realizować swoje pasje ogrodnicze, ale także takie, które chciałyby po prostu pobyć na łonie natury czy też poznać nowe osoby.