DSDiK zarezerwowała na ten cel 27 839 335,80 zł (brutto). W przetargu zgłosiło się 14 wykonawców, w tym 5 mieściło się w założeniach cenowych zamawiającego. Najtańszą ofertę złożyła firma ETF Polska sp. z o.o. z Bielan Wrocławskich - 21 352 037,40 zł (brutto) i to ona została wybrana do realizacji zadania.
Postępowanie dotyczy zaprojektowania i wykonania robót budowlanych dla zadania pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 336 relacji Mirsk – Świeradów Zdrój”. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie:
1) Dokumentacji projektowej niezbędnej do wykonania wszystkich robót budowlanych, opracowanej na geodezyjnej dokumentacji do celów projektowych (m.in.: projekt wykonawczy, projekt organizacji ruchu, itp.) i uzyskania dla niej wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, dopuszczeń, warunków, decyzji i pozwoleń niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia.
2) Wszystkich robót budowlanych zgodnie z zakresem zamówienia na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa powyżej, oraz wszystkich niezbędnych robót przygotowawczych potrzebnych do wykonania powierzonego zamówienia oraz wykonania wszelkich czynności wymaganych prawem;
3) Kompleksowej dokumentacji powykonawczej, w tym m.in. inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
Linia kolejowa nr 336 relacji Mirsk - Świeradów Zdrój od km -0,182 do km 7,360 to linia jednotorowa, niezelektryfikowana, na której ruch pociągów pasażerskich został zawieszony w 1996 roku. Prędkość maksymalna dla pociągów pasażerskich ma wynieść 80 km/h. Na trasie zlokalizowane są dwa przystanki osobowe - Mroczkowice oraz Krobica. Perony mają mieć 100 m długości, 0,55 m wysokości. Przewidziano m.in. wiatę peronową, ławki zewnętrzne, kosze na śmieci, stojaki na rowery, oświetlenie i monitoring. W pobliżu peronów znajdzie się też po 5 miejsc parkingowych. Wykonawca będzie miał 9 miesięcy na realizację zadania, od dnia podpisania umowy.
Przypomnijmy, trwają już prace na odcinku od Gryfowa Śląskiego do Mirska, a wcześniej cały odcinek (od Gryfowa do Świeradowa) został oczyszczony, żeby przygotować teren pod odbudowę linii kolejowej do uzdrowiskowego miasta w Górach Izerskich. Warto zaznaczyć, że wykonawca rewitalizacji odcinka z Gryfowa do Mirska miał zadanie zakończyć w styczniu, ale po postępie prac widać, że nie obejdzie się bez opóźnień.