Środa, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 6247
Zalogowanych: 34
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Łamanie języków

Piątek, 17 listopada 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Łamanie języków
Fot. Organizator
Czy Finowie, Węgrzy i Polacy potrafią się dogadać? Tak. Dowód to współpraca III LO im. Śniadeckiego ze szkołami z wymienionych państw.

W popularnym „Chemiku” rozpoczęła się w czwartek, 16 listopada, wizyta przedstawicieli szkół z Węgier i Finlandii, które współpracują z III LO w Jeleniej Górze w projekcie Socrates Comenius.
Hasło programu to: „Szkoła dająca poczucie satysfakcji - marzenie czy rzeczywistość?”

– Omówiliśmy rezultaty ankiety przeprowadzonej w kwietniu badającej czynniki wpływające na satysfakcję uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkoły – mówiła Joanna Winiarska z liceum Śniadeckiego.

Goście poznali polski system oświaty zaprezentowany przez dyrektorkę szkoły Marię Bieleń. Rozmawiano także o planowanych na przyszły rok wizytach. Węgrzy i Finowie wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu polskich uczniów i uczestniczyli w prezentacji o patronie szkoły.

Potem były warsztaty językowe, podczas których Polacy próbowali się nauczyć podstawowych zwrotów po fińsku i węgiersku, a goście – po polsku. Było wiele śmiechu i zabawy, ponieważ jak wiadomo, wszystkie trzy języki nie należą do najłatwiejszych. Na szczęście wszyscy dogadywali się po angielsku.

Gościom bardzo podobała się Jelenia Góra. Starówką byli zachwyceni zwłaszcza Finowie, dla których architektura naszego miasta stanowiła spore zaskoczenie. Jest zupełnie inna od zabudowy fińskich miast.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile kilo przytyłeś/aś po świętach?

Oddanych
głosów
98
0-1 kg
27%
1-2 kg
18%
2 kg i więcej
13%
Wcale, pilnuję wagi
42%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Dlaczego przemysł w USA upadł i czy Trump go odbuduje?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Aktualności
Będą 2 McDonaldy w Jeleniej Górze?
 
112
Drzewo spadło na szklarnię w Siedlęcinie
 
Ciekawe miejsca
Nowa wieża, stare widoki
 
Ciekawe miejsca
Dziki Wodospad w Karpaczu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group