„Krasnoludki” z Miejskiego Przedszkola nr 10 zapoznały się z kilkoma najważniejszymi gatunkami malarskimi oraz szczegółowo poznały treść wskazanej przez jedną z uczestniczek zajęć sceny alegorycznej obrazu Tycjana „Bachus i Ariadna”.
Po oswojeniu z różnorodnością ikonograficzną dzieci zaznajomiły się z różnymi sposobami formalnego ujmowania tematu – od realizmu po abstrakcję. Jako materiał ilustracyjny, obok oryginalnej reprodukcji „Mona Lisy” Leonarda da Vinci, posłużyły ryciny z książki dla dzieci „Historie Mana Lizy” autorstwa Piotra Barsona, w której to ów najsłynniejszy obraz świata poddany został wariacjom poprzez stylizację na dzieła innych wybitnych twórców, takich jak Vincent van Goch, Chaim Soutine czy Francis Bacon.
Tak przygotowani mali uczniowie mieli szansę samodzielnie zmierzyć się z tematem i w formie warsztatowej stworzyć własne interpretacje obrazu Leonarda.
Na zakończenie spotkania dzieci odwiedziły szkolną galerię Liceum Plastycznego, w której zobaczyły najciekawsze spośród tworzonych przez licealistów prac. Duże wrażenie zrobiły na maluchach dzieła wykonane w technice szkła artystycznego, które zachwyciły je swoimi kolorami oraz świetlistością. Największą jednak radość miały w kontakcie z pracami rzeźbiarskimi, zwłaszcza rzeźbą użytkową, ponieważ możliwość dotykania eksponatu dała im wrażenie żywego kontaktu ze sztuką.
Dodatkową atrakcją była dla dzieci wizyta w nowej pracowni fotograficznej, gdzie licealiści wykonali przedszkolakom zdjęcia grupowe oraz zademonstrowali działanie sprzętu fotograficznego.