Przypomnijmy, że prawie wszystkie modele dla wystaw we Wrocławiu, Gliwicach i w Warszawie (otwarcie w najbliższy weekend) powstają w Jeleniej Górze, w miejscowej modelarni (znajduje się na Zabobrzu) otwartej rok temu.
Aktualne oferty pracy w jeleniogórkim Kolejkowie: technik-elektronik, modelarz i przewodnik po wystawie. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ.
Obecnie Kolejkowo to największe w Polsce makiety kolejowe (i nie tylko takie), odwiedzane przez setki tysięcy osób rocznie.
Czytaj więcej:
Długa droga na giełdę
Czytaj więcej:
Otwarcie modelarni
Czytaj więcej:
Historia powstania Kolejkowa
Czytaj więcej:
Spacerkiem do Kolejkowa
Historia zaczęła się w Karpaczu
Mało kto już pamięta, ale historia Kolejkowa zaczęła się 10 lat temu w... Karpaczu. Zaczęło się od pomysłu i małej ekspozycji na deptaku w kurorcie pod Śnieżką.
Dziś Kolejkowo działa już w trzech miastach – Wrocławiu, Gliwicach i Jeleniej Górze – i właśnie wchodzi na rynek warszawski. W każdej z tych lokalizacji tętni miniaturowe życie – pociągi suną po torach, strażacy gaszą pożar, alpiniści wspinają się na górskie ściany, a zakochani biorą ślub. A wszystko z niezwykłą dbałością o każdy szczegół.
Film: Trips With Kids
Ludziom się to podoba. Zwłaszcza dzieciom. Zresztą miniaturki różnych rzeczy zawsze wzbudzały zainteresowanie. Kolejkowo wykorzystało to znakomicie.
– Od początku chcieliśmy tworzyć coś więcej niż tylko modele – mówi Jakub Paczyński, prezes Kolejkowa. – Nasze makiety to miejsce, które przyciąga, inspiruje i odpręża. Dla wielu to przestrzeń powrotu do dziecięcej wyobraźni.
Rzeczy i obiekty w dużym pomniejszeniu nie od dziś cieszą się sporym zainteresowaniem, jak np. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, który odwiedzany jest przez tysiące turystów w każdym sezonie.