W trakcie targów można było zapoznać się z ofertą ok. 30 pracodawców z różnych branż rynku pracy. Istotnym elementem wydarzenia były warsztaty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Izabela Potrzebowska-Knaziuk (trenerka mentalna, psychodietetyczka i dyplomowana specjalistka ds. żywienia) podjęła temat kobiet w męskich zawodach, ale nie zabrakło też wątku mężczyzn w kobiecych zawodach.
Z kolei Dawid Torbacki (doradca zawodowy, psycholog, trener) zwrócił uwagę na aktywne poszukiwanie pracy. Co ważne, warsztaty tematyczne odbywały się w języku polskim, ale były też tłumaczone na język ukraiński, dzięki czemu wśród przybyłych gości nie brakowało naszych wschodnich sąsiadów. Jak tłumaczyli, chętnie skorzystają z ofert na umowę o pracę, gdyż nadal często zdarza się, że oferuje im się umowę zlecenie.
Projekt, w ramach którego odbywały się targi pracy, realizowany jest przez 8 partnerów z Polski i Czech. Rozpoczął się w 2022 roku po wybuchu wojny w Ukrainie i był spontaniczną reakcją na zaistniałą sytuację. Co ważne podkreślenia, wszystkie działania jak utworzenie portalu internetowego skierowanego dla uchodźców z Ukrainy oraz mieszkańców polsko-czeskiego pogranicza (https://together4ukraine.eu), targi pracy oraz inne działania, które będą realizowane do końca 2023 roku. Same targi pracy skierowane dla uchodźców oraz oczywiście też dla mieszkańców naszego regionu, połączone z ciekawymi warsztatami dotyczącymi aktywnych form poszukiwania pracy, prezentacjami cieszyły się dużą popularnością, obecnych było blisko 30 wystawców, uczestników, którzy prezentowali swoje oferty - podsumował Hubert Papaj, prezes KARR.