To kontynuacja konkursu filmowego, który zorganizowaliśmy na początku listopada - powiedział na wstępie Mariusz Synówka z Towarzystwa Karkonoskiego, który zaproponował, że dla najlepiej zaangażowanych szkół zdobędzie nagrody.
Dzięki współpracy z Fundacją Leroy Merlin udało się zdobyć kosiarki spalinowe, które z pewnością posłużą szkołom. Jak wspomina inicjator akcji, w krótkim czasie TEB Edukacja zdobyła ponad 950 polubień, ZSOiT - 670, a niemal 400 - ZSPUiBS. Czwarta kosiarka trafiła do organizatora, który przeprowadza m.in. akcje szkolenia z pierwszej pomocy zamiast mandatu, bowiem w niektórych punktach trzeba przygotować teren.
W Jeleniej Górze istniejemy od 5 lat. Chcemy, żeby nasza młodzież brała czynny udział w życiu miasta. Nie poprzestaniemy na tej akcji - deklaruje Iwona Gurlaga, dyrektorka oddziału TEB Edukacja w Jeleniej Górze. - Nasi uczniowie stworzyli film, który zajął 2. miejsce. Ta akcja jest skierowana do całego społeczeństwa. Rozwój musi mieć swoje granice - bezpieczeństwo ponad wszystko - podkreślił Piotr Nowakowski, nauczyciel z ZSOiT. - Projekt dał nam dużo do myślenia i wielu uczniów zaczęło zwracać na to uwagę. Musimy myśleć, co robimy i być bardziej odpowiedzialni - wyznała Nadia Kurecka, uczennica TEB Edukacja.
To nie pierwszy raz, kiedy Leroy Merlin w Jeleniej Górze wspiera podobne akcje.
Pan Mariusz Synówka zwrócił się do nas o wsparcie, gdy była edycja fotograficzna konkursu. Moi pracownicy zaangażowali się i pomogli przygotować stojaki na wystawę, która jeździła po całej Polsce. Pomaganie i bezpieczeństwo jest wpisane w DNA naszej firmy - zaznaczył Jarosław Kujda, dyrektor Leroy Merlin w Jeleniej Górze.
W akcję angażowała się też Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.
To bardzo ciekawy i pożyteczny projekt. Wszyscy, którzy wpadają w uzależnienie od urządzeń mobilnych stwarzają zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Mówiliśmy o młodzieży, ale dużą plagą jest też używanie telefonów podczas jazdy samochodem - powiedział Hubert Papaj, prezes KARR.
Są już plany na kolejne przedsięwzięcia. Zaangażowani mają być studenci, uczniowie szkół średnich oraz najstarszych ze szkół podstawowych. Hasłem ma być "Nie jestem smartzombie", a jej celem ma być odciąganie od różnych uzależnień.