Poniedziałek, 28 kwietnia
Imieniny: Pawła, Piotra
Czytających: 10174
Zalogowanych: 97
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Nie dam uciec szczęściu” w Muzeum Przyrodniczym

Środa, 16 marca 2016, 8:52
Aktualizacja: 8:54
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Nie dam uciec szczęściu” w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Organizator
W niedzielę (20.03) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się spektakl muzyczny “Nie dam uciec szczęściu” z piosenką autorską, inspirowany książką “Trocek Pocieszka, czyli o smoku, co zmarłym lepił buty” pióra Agaty Szmigrodzkiej. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

- Jest to koncert muzyczny, połączony (przeplatany) dialogami z powieści - bajki zatytułowanej “Nie dam uciec szczęściu” – zapowiadają organizatorzy.

Część muzyczną stanowią piosenki o tekstach ilustrujących sceny teatralne, śpiewane przez Wojciecha Michalskiego i Zbigniewa Stefańskiego, lidera legendarnej grupy “Bez Jacka”.

Część teatralna to fragmenty tekstów, dialogów z powieści odgrywane przez trzech aktorów. A odbiorcami wydarzenia są wszyscy dorośli.

“Trocek Pocieszka” wchodzi w zagadnienie bycia ofiarą w relacjach ze światem i innymi ludźmi. Jest to metaforyczna przypowieść i jak w każdej bajce, droga do celu nie jest łatwa, ale możliwa do przejścia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zawsze masz gdzie zaparkować pod swoim blokiem czy domem?

Oddanych
głosów
2
Tak, nigdy nie mam z tym problemu
0%
Tak, choć czasami muszę dłużej szukać miejsca
0%
Nie, prawie nigdy nie ma wolnego miejsca w pobliżu, parkuję pół kilometra dalej
50%
Różnie, to zależy od pory dnia
50%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Inne wydarzenia
Młokos nie dał na trasie weteranom żadnych szans
 
Aktualności
Miał tu mieszkać prezydent – pałac w Barcinku
 
Kultura
Zaczytaj się z Jelonką – 27 kwietnia
 
Koszykówka
Walczyli dzielnie, awans do finału był o włos
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group