W inwestycji za 4 mln 163 tys. zł, w tym dofinansowania kwotą niemal 2 mln 800 tys. zł, kupiono też nowoczesne wyposażenie. Wszystko to ma służyć dzieciom i młodzieży, nie tylko z „Mechanika”.
Halę wybudowała firma „Pre-Fabrykat” z Miłkowa. Najważniejsza i najdroższa była tu oczywiście podłoga sportowa. Wrażenie robi jednak cały obiekt o mansardowym kształcie i konstrukcji z drewna klejonego.
- Oficjalne otwarcie hali chcemy połączyć z dniem nauczyciela – mówił na konferencji prasowej w obiekcie prezydent Marcin Zawiła. – Zespół Szkół Mechanik, w którym pokładamy ogromne nadzieje związane z kształceniem zawodowym, dostaje bonusa, bo jego uczniowie w trakcie nauki będą mogli dbać o tężyznę fizyczną, ale chciałbym, by ta hala była dedykowana na sport szkolny czyli nie tylko na zajęcia wychowania fizycznego w „Mechaniku”, ale popołudniami dla młodzieży szkolnej. W tej sposób uda nam się odciążyć halę przy ul. Złotniczej, którą planujemy wynajmować trochę bardziej komercyjnie – dodał M. Zawiła.
Prezydent podkreślał, że tego zadania nie udałoby się zrealizować, gdyby nie pieniądze zewnętrzne pozyskane na rewitalizację tej części miasta. Dotychczas szkoła nie posiadała pełnowymiarowej sali sportowej, a zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w kilku salach nieprzystosowanych do zajęć.
- Taka baza sportowa jest nam bardzo potrzebna – mówiła Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Mechanik. – W szkole mamy 26 oddziałów, z czego każdy podzielony jest na dwie grupy, więc będzie komu z tego korzystać - mówiła dyrektor Mechanika.
Nowa hala sportowa ma trybunę stałą z 166. miejscami oraz trybuny składane na 155 miejsc. Widownia może być podzielona sektorami, do czego służą kupione kotary. W budynku znajduje się również salka do ćwiczeń dla osób niepełnosprawnych, szatnie, sanitariaty czy łazienki. W ramach projektu kupiono też piłki, kozły, ławki, skrzynie gimnastyczne, drabinki i liny do wspinania, stoły do tenisa, materace, i inne.
Budowa przyszkolnej hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" w Jeleniej Górze jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.