Pracownia została wyposażona w meble i urządzenia laboratoryjne posiadające między innymi atest higieniczności E1 zgodnie z normą PN-EN 717-1:2006, a także spełnia wymogi bezpieczeństwa i posiada oznaczenia CE. Studenci będą mogli prowadzić pod fachowym okiem badania m.in. na takich urządzeniach jak dygestorium, refrakto-polarymetr, czy spektrofotometr. Inwestycja kosztowała niemal 171 tys. zł.
- Jest to duży krok w XXI wiek. Jest to inwestycja z całą pewnością słuszna i trafna – zaznaczył rektor KPSW, prof. Marian Ursel. Chcemy otwierać kierunki interdyscyplinarne i to laboratorium nie będzie stało puste, nie będzie się marnowało – dodał rektor karkonoskiej uczelni.
- Przygotowujemy i oswajamy naszych studentów do kontaktu z chemikaliami, bo prawda jest taka, że w szkołach ponadgimnazjalnych z laboratorium mieli mało do czynienia i dało się zauważyć, że pierwsze podejście do stołu laboratoryjnego to strach w oczach i drżenie rąk – powiedział wykładowca z KPSW Eugeniusz Gronostaj dodając, że studenci szybko nabrali wprawy i aktywnie włączają się w proces edukacyjny.
Nowa pracownia będzie też wykorzystywana na kierunku edukacja techniczno-informatyczna. - Będą tu robione badania i analizy procesów zachodzących w ogniwach – podkreślił E. Gronostaj.
- Laboratorium jest bardzo profesjonalnie wyposażone, zajęcia są bardzo fajne – oceniła Marzena Gadzina z pierwszego roku dietetyki Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.
Prof. Marian Ursel zapowiedział jednocześnie, że wkrótce powstanie kolejne laboratorium, którego szczegółów póki co nie chciał zdradzić.