W trakcie prac wykonano wykop o głębokości 1,5 metrów od poziomu chodnika, w którym odkryto poziomo ułożone betonowe belki, prostokątne w przekroju, z wydrążonymi dwoma okrągłymi kanałami, w których przebiegały kable. Na belkach w wielu miejscach widnieje namalowane prostokątne pole z napisem treści: „H. Kühn & Sohn Hirschberg/Schl.”
W przemieszanych warstwach ziemnych od strony ul. Bankowej występowały resztki porcelany i kamionki. Między innymi został znaleziony kawałek denka białego naczynia porcelanowego z sygnaturą: KPM. Jest to sygnatura firmy Krister Porzellan-Manufaktur z Waldenburga (Wałbrzycha) używana do sygnowania ich wyrobów w latach 1840 - 1895.
Prace związane z rozbiórką nawierzchni chodnika ukazały także rzeczywisty kształt krzyża piaskowcowego wmurowanego w dawną basztę obok kaplicy św. Anny. Do tej pory pozostawał on do połowy zakryty, ze względu na poziom gruntu. W przekazach określany jest jako średniowieczny krzyż pokutny - pojednania. Ma formę krzyża równoramiennego. Został wmurowany wtórnie w ścianę, prawdopodobnie odwrotnie, na co wskazują uszkodzenia górnego ramienia – po ułamanej długiej belce dolnej i brak napisów, które może są z drugiej strony krzyża.