Niepowtarzalne bilety otrzymują turyści odwiedzający zabytkowy Czarci Młyn w Świeradowie Zdroju. W ich skład wchodzi upominek – pamiątka regionalna. To ciekawy sposób na promowanie i wsparcie lokalnych twórców.
Drobiazgi regionalne dodawane do biletów wstępu kupujemy u naszych miejscowych i okolicznych artystów, rękodzielników pomagając im w ten sposób wypromować ich działalność i ich małe dzieła sztuki – informuje Urząd Miasta w Świeradowie Zdroju. - Tym samym wspomagamy ich finansowo i wzbogacamy ofertę naszego biletu i obiektu.
Czarci Młyn w Czerniawie-Zdroju powstał około 1890 roku. Stanowi skansen produkcyjny, tzw. Muzeum Chleba, gdzie zwiedzający na warsztatach mogą przyjrzeć się dawnemu cyklowi produkcji pieczywa. Podstawowe wyposażenie jest oryginalne i pochodzi z okresu budowy. Młyn jest typowym przykładem budownictwa na pograniczu śląsko-czeskim na przełomie XIX/XX wieku. Były one budowane w tzw. systemie amerykańskim, w którym transport zboża był całkowicie zmechanizowany. W latach 2010-2012 młyn doczekał się rewitalizacji, dzięki której budynek został całkowicie wyremontowany, a maszyny i urządzenia w nim funkcjonujące odrestaurowane. Uruchomiono koło wodne. Wybudowano również wiatę, pod którą wymurowano grilla z rusztem i kominem.