Poniedziałek, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 13807
Zalogowanych: 101
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pastelowe barwy cieplickiej dzwonnicy

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 8:10
Aktualizacja: 8:20
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Pastelowe barwy cieplickiej dzwonnicy
Fot. RED
W minionym tygodniu oczom kuracjuszy i mieszkańców Cieplic ukazano po zdjęciu rusztowań remontowaną wieżę dzwonniczą kościoła świętego Jana Chrzciciela.

Zabytek w pastelowych tonacjach wygląda zaskakująco, zwłaszcza po latach zaniedbań, kiedy nikt go nie remontował. Renowacja wieży jest częścią robót rekonstrukcyjnych i adaptacyjnych zespołu pocysterskiego, w tym samej świątyni oraz byłych zabudowań klasztornych pochodzących z XVIII wieku. Środki na ten cel pochodzą z funduszy unijnych. Po remoncie barokowa perła uzdrowiska Cieplice zyska nowy blask. W zamierzeniu jest także - postulowane od lat przez Stowarzyszenie Miłośników Cieplic - udostępnienie dzwonnicy jako punktu widokowego.

Warto przy tym zauważyć, że zabytek wyróżnia się szczególnie na tle pobazgranych bohomazami kamieniczek na placu Piastowskim.

Czytaj również

Sonda

Czy rozliczyłaś/eś już PIT?

Oddanych
głosów
627
Tak
73%
Nie, ale zrobię to "na dniach"
15%
Nie - pewnie jak co roku zrobię to w ostatniej chwili
12%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Dlaczego przemysł w USA upadł i czy Trump go odbuduje?
 
Rozmowy Jelonki
Leniwiec – już 100 koncertów w Czechach
 
Aktualności
Zamek, który zamkiem już nie jest. Ruiny w Starej Kamienicy
 
Aktualności
Szansa na ratunek dla dworca w Lubawce
 
Aktualności
Zamknięte zbiorniki w Cieplicach i Sobieszowie
 
Piłka nożna
Za słabi na... Gacie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group